banner114

İYİ Partili Türkkan’ın kaçak çiftliği boşaltılıyor

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili ve Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın TOKİ arazisine kurulduğu belirlenen yargı kararıyla yıkımına başlanan çiftliği boşaltılıyor.

İYİ Partili Türkkan’ın kaçak çiftliği boşaltılıyor

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili ve Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın TOKİ arazisine kurulduğu belirlenen yargı kararıyla yıkımına başlanan çiftliği boşaltılıyor. Tahliye için bölgeye gelen ekipler, Jandarma’nın aldığı güvenlik önlemleri ile işlemelere başladı.
Lütfü Türkkan'ın  Dilovası ilçesinde bulunan Nezir Ağa çiftliğindeki kaçak yapılar için boşaltma işlemleri yapılıyor. Lütfü Türkkan’a ait çiftlikte Dilovası Belediyesi tarafından Haziran ayında yapılan incelemelerde 15 kaçak yapı ve çiftliğin bir kısmının TOKİ arazisine kurulduğu tespit edildi. Tespitler sonrası ve Mahkeme sürecinin ardından kaçak çiftliğin tahliye edilmesi için verilen süre son buldu. Sabah saatlerinde çiftliğin tahliye edilmesi için Dilovası Belediyesi, yetkili elektrik dağıtım firması ekipleri iş makineleri ile bölgeye sevk edildi. Jandarma ekipleri ise çiftlik önünde güvenlik önlemi aldı. Yapılan incelemelerin ardından kaçak yapılarda bulunan hayvanlar tahliye edilecek.

YORUM EKLE