banner114

İşte evlilikte cinselliği kurtarmanın püf noktaları

Evli çiftler bir süre sonra cinsel hayatlarında monotonluk yaşamaya başlıyor ve partnerler arası isteksizlik ve ten uyumsuzluğu yaşanabiliyor. Bu durumu ortandan kaldırmak için bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Üro-Androloji Uzmanı Prof. Dr. Halim Hattat, evlenen çiftlerin cinsel hayatlarındaki değişikliklere yönelik açıklamalar yaparak uyarılarda bulundu. İşte evlilikte cinselliği kurtarmanın püf noktaları...

İşte evlilikte cinselliği kurtarmanın püf noktaları

Cinsel problemi etkileyen pek çok faktör olabileceğini belirten Prof.Dr. Hattat, "Uzun ilişkilerde hislerde bir azalma görülebiliyor ancak her çift bunu yaşayacak diye bir sonuç yok. Cinsel isteğin, karşılıklı duygusal hisler, düşünceler kadar hormonlar, hastalıklar, kullanılan ilaçlar ve yaşam tarzı gibi faktörlerden etkilendiğini unutmamak gerekiyor. Çiftler sorunlarını mutlaka konuşarak çözmelidir. Bu sorun için eşler tedavi olursa, çekim tekrar elde edilebiliyor" diye konuştu.

Sorunun üstesinden gelmek için önerilerde bulunan Prof.Dr. Hattat, "Erkekte sertleşme problemi, erken boşalma ve isteksizlik, kadında ise uyarılma güçlüğü, orgazm problemi ten uyumunun en büyük düşmanıdır. Öncelikle bu problemlerin üstesinden gelmek ve tedavi olmak gerekiyor. Cinsel birlikteliği tamamlama telaşı da uyumu bozuyor.

Bütün bu nedenler zaman içerisinde partnerler arasında hayal kırıklığı ve öfke yaratabilir. Tatminsizlik yaşayan eşler birbirini eleştirmeden ve kırmadan konuşmalıdır. Ten uyumsuzluğunda hemen ümitsizliğe kapılmayın, doğru tedaviyle bu sorunları ortadan kaldırmak şart. Fakat bazı çiftler için bu uyumu sağlamak zaman alıyor" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE