banner114

İstanbul’un köpekleri Gebze’de yakalandı!

Sosyal medyada Gebze Belediyesi’nin otobana sokak köpeklerini bıraktığı iddialarına Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz videolu olarak yanıt verdi

İstanbul’un köpekleri Gebze’de yakalandı!

Sosyal medyada Gebze Belediyesi’nin otobana sokak köpeklerini bıraktığı iddialarına Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz videolu olarak yanıt verdi. Gebze Belediyesi’nde basın toplantısı düzenleyen Başkan Büyükgöz, İstanbul’dan getirilen köpeklerin Gebze’ye getirilişini belgelediklerini açıkladı. Video ile skandalı anlatan Büyükgöz,  “İstanbul’dan Gebze’ye otobana sokak köpeklerini bırakıyorlar sonra da bize iftira atıyorlar. Oysa kazdıkları kuyuya düştüler. Görüntülerde de izleyeceksiniz, bırakanlara soruyoruz, ‘Burası İstanbul sanıyorduk’ diyorlar” şeklinde konuştu.

İZMİT’TEKİ OLAYI PERDELEMEK İSTİYORLAR

Başkan Büyükgöz, sosyal medyadaki bu paylaşımları, İzmit’te yaşanan köpek katliamını perdelemek için yapıldığını ileri sürerek, “Biz Gebze Belediyesi olarak yaklaşık 5 bin köpeğin tüm ihtiyaçlarını barınaklarda sağlıyoruz. Hatta Pelitli köyünde yeni bir barınak ve rehabilitasyon merkezi daha yapıyoruz. Köpekleri sevmeyen biri, bu tesisi niye yapsın? Onlar bize dilsiz emanetlerdir. Biz yaradılanı severiz, yaradandan ötürü” dedi.

YORUM EKLE