banner114

İlçe Emniyet Müdürlüğü Personeli Ödüllendirildi

Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli toplam 29 personel üstün gayret ve çalışmalarından dolayı başarı belgesi ile ödüllendirildi. Gebze Kaymakamlığınca geçtiğimiz Aralık ayı içerisinde 29 Emniyet Müdürlüğü personeline başarı belgesi verilmişti.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Personeli Ödüllendirildi

Geçtiğimiz son 3-4 ay içerisinde İlçe Emniyet Müdürlüğünün personeli tarafından yapılan çalışmalarda çok etkili sonuçların alındığı İlçe Emniyet Müdürünün göreve başlamasından bu güne kadar geçen süre içerisinde yapılan uygulamalar, etkin çalışmalar sonucunda suçluların yakalanması ve suç oranının azaltılmasında ortaya çıkan başarı ilçe Kaymakamı Güler, tarafından ödüllendirildi. Gebze Kaymakamı Mustafa Güler ödüllendirmenin ortaya çıkan başarılı çalışma sonuçlarına göre yapıldığını bundan sonrada başarılı çalışmaların ödüllendirileceğini ifade etti.
İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleşen programla beraber ilgili personel başarı belgelerini İlçe Kaymakamı Mustafa Güler verdi. İlçe Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili Kaymakam Güler tarafından başarı belgesi ile taltif edildi.

Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri son 3 ayda 463.554 şahsın GBT sorgulamasını yapmış, 68397 araçta kontrol gerçekleştirmiştir. 10 yılın üzerinde cezası olan ve aranan 8 şahıs, 5-10 yıl arasında cezası olan ve aranan 15 şahıs, 0-5 yıl arası cezası olan ve aranan 117 şahıs, diğer suç türlerinden aranan şahıslar ile birlikte toplam 5537 şahıs yakalanmıştır. Bu çalışmalar neticesinde 53 adet tabanca, 5 adet tüfek, 24 adet kurusıkı tabanca, 29 adet bıçak ele geçirilmiştir.

1072 sayılı Rulet, Tilt, Langırt, ve Benzeri Oyun Alet ve Makineleri Hakkında kanun hükümleri çerçevesinde yapılan denetim ve kontrollerde 18 adli ve idari işlem tesis edilmiş, kumar suçundan 3 adet işlem yapılmış, fuhuş suçundan 22 adet ev, 5 adet günübirlik ev kapatılmış fuhuş yaptıkları tespit edilen 24 şahıs hakkında adli ve idari işlem yapılmış bu şahısların 4’ü tutuklanmış, 2 şahıs adli kontrol kararı ile serbest kalmış, 17 şahıs deport (sınırdışı) edilmiştir. Geç saatte alkol satışı yaptığı tespit edilen 18 işyeri hakkında işlem yapılmış, 4 adet alkollü içki servisi yapan restoran hakkında 26 ayrı işlem yapılmış, 1 adet ruhsatsız olarak faaliyet gösteren restoran kapatılmıştır.
 

Son 3 aylık periyotta geçen yılın aynı dönemine göre
1. Evden hırsızlık suçunda %72 azalış,
2. İşyerinden ve kurumdan hırsızlık suçunda % 54 azalış,
3. Oto hırsızlığı suçunda %57 azalış,
4. Otodan hırsızlık suçunda %77 azalış,
5. Bisiklet-motosiklet hırsızlığı suçunda %36 azalış,
6. Kap-Kaç suçunda %57 azalış,
7. Yağma suçunda %33 azalış,
8. Yankesicilik suçunda %77 azalış,
9. Açıktan hırsızlık suçunda %30 azalış sağlanmıştır.
Polisiye alınan tedbirler neticesinde Malvarlığına Karşı İşlenen Suçlarda %60 oranında azalma sağlanmıştır.
Uyuşturucu maddelerle mücadele konularında başarılı çalışmalara imza atan Gebze Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak Suçundan 54 adet adli işlem tesis etmiş, 74 şahıs yakalanmış bu şahıslardan 64’ü tutuklanmış 9 şahıs adli kontrol şartı ile serbest kalmışlardır.

Kaçakçılık ve Organize suçlarla mücadele kapsamında yapılan çalışmalarda ise toplam 42 adli işlem tesis edilmiş 123 şahıs yakalanmış, bu şahıslardan 17’si tutuklanmış 19 şahıs adli kontrol kararı ile serbest kalmıştır.

Ödül töreninde konuşan Kaymakam Mustafa Güler: “Gebze Emniyet Müdürlüğümüz başarılı çalışmalar gerçekleştirerek Gebze ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve sükununu sağlamak için canla başla görev yapmaktadır. Bugün sunulan hizmetlerin etkinlik ve kalitesinin yükseltilmesine katkı sağladığını ve önlenemez kamu zararlarının önemli ölçüde azaltılması yönünde gayreti olduğunu düşündüğümüz personele başarı belgelerini veriyoruz. Ben Değerli Gebze Emniyet Müdürümüz Adil Uğur Bilgili nezdinde tüm Gebze Emniyet Müdürlüğü teşkilatına, kıymetli personeline başarılı, özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.” Dedi. Program başarı belgelerinin teslimi ile son buldu.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2020, 16:45
YORUM EKLE