banner114

İl Sağlık Müdürü'nden önemli uyarı!

İl Sağlık Müdürü'nden önemli uyarı!

Havaların ısınması ve bayramın yaklaşmasından dolayı çarşı pazarlarda hareketlilik yaşanması kontrollü sosyal hayat şartlarının eksiksiz uygulanmasını gerektiriyor.  Yetkililer kalabalık ortamlara mümkün olduğu kadar girilmemesi, maske ve 1,5 metre mesafe kuralına mutlaka riayet edilmesi konusunda uyarıyor. 

ERGÜNEY’DEN ÖNEMLİ HATIRLATMA
Covit 19 salgını ile başarılı mücadelenin devam etmesi için vatandaşlara önemli görevler düşüyor. Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney “Koronavirüsle mücadele hem sağlık kuruluşlarımızda hem de saha çalışmalarımızla etkin bir şekilde devam ediyor.  Yapılan filyasyon çalışmalarının bu başarıda büyük rolü var. Ramazan ayının sonlarına yaklaşıyoruz. Önümüzde günlerde Ramazan Bayramı başlayacak. Buradan vatandaşlarımıza bir çağrıda bulunmak istiyorum. Bayram alışverişlerini lütfen son güne bırakmasınlar. Alışveriş esnasında yaşanabilecek yoğunluklar, sosyal mesafenin ihlal edilmesine sebep olacağından halkımızın sağlığını riske atacaktır. Diğer taraftan bu durumlar sağlık çalışanlarımız tarafından verilen emeğin ve çabanın da boşa gitmesine neden olmaktadır. Gerek gıda gerekse diğer ihtiyaçlarınızı son güne bırakmadan zamana yayarak karşılarsanız hem kendinizin hem de başkalarının sağlığını tehlikeye atmamış olursunuz” diyerek uyardı.

RİSKLİ ORTAMLAR OLUMLU TABLOYU DEĞİŞTİREBİLİR
Ergüney; “Halkımıza büyük görevler düşüyor. Her bireyin kendi kişisel önlemini alması ve kurallara uyması çok önemli. Toplum olarak normal hayata dönebilmemiz için hepimizin tedbirlere uyması gerekiyor. Hijyen kurallarına dikkat edilmeli, mümkün olduğu kadar temastan kaçınılmalı, maske kullanımı ve sosyal mesafeye dikkat edilmeli. Bu kurallara uyarsak toplum olarak bu salgını yenmeyi başaracağız. Aksi halde riskli ortamlar iyiye giden tabloyu bir anda değiştirebilir. Dikkati hiçbir zaman elden bırakmayalım. Şimdiden tüm vatandaşlarımızın Ramazan bayramını tebrik ediyor, sağlıklı günler diliyorum” dedi.

YORUM EKLE