banner114

İBB Meclisi’nde İzmit tartışması!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısı’nda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden KİPTAŞ’ın İzmit’e yapacağı konutlar tartışma konusu oldu

İBB Meclisi’nde İzmit tartışması!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısı’nda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden KİPTAŞ’ın İzmit’e yapacağı konutlar tartışma konusu oldu. Konuyu meclis gündemine taşıyan KİPTAŞ eski Genel Müdürü, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu eleştirdi. Yıldırım, “KİPTAŞ ve el ele verip İzmit’i kurtarıyor. Vah vah vah...” dedi.

KADIKÖY'DE YAPSAYDIN

İsmet Yıldırım, neden böyle bir projenin İzmit’te yapıldığını sorarak, “İzmit var ya İzmit, biliyorsunuz Kocaeli’nin bir ilçesi. 143 adetlik kentsel dönüşüm, KİPTAŞ'ı getirmiş mukavele yapmışlar ve basına çıkmışlar. KİPTAŞ ve Büyükşehir Belediyesi, İzmit’i kurtarıyor. Ya bunu yapsaydın Kadıköy’de, Maltepe’de, Tuzla’da, Silivri’de, Çatalca’da, sevdiğin Hasan ağabeyinin yerinde yapsaydın Büyükçekmece’de” ifadelerine yer verdi.

145 ADET KONUT KARARI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İzmit Belediyesi arasında yapılan protokolle KİPTAŞ, İzmit Arızlı mevkiinde ‘KİPTAŞ İzmit Çınar Evleri’ ismiyle 145 adet konut yapma kararı almıştı. Bu kararın ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 27 Kasım günü İzmit’e gelerek, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ile birlikte Arızlı bölgesine gidip konutların yapılacağı alanda incelemelerde bulunmuştu.

YORUM EKLE