banner114

Hafta sonu planı yapmadan önce dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yayınladığı hava durumu haritasıyla vatandaşları uyardı. Meteoroloji'nin tahminlerine göre hafta sonu yurdun büyük bir kısmı sağanak yağışlarla geçecek. Son dakika tahminlerine göre süren yağışlar ilerleyen günlerde de hafta ortasına kadar devam edecek. İşte hava durumuna dair tahmin detayları.

Hafta sonu planı yapmadan önce dikkat!

Hafta sonu planlarını gerçekleştirmek isteyenler için hava durumu uyarıları büyük önem taşıyor. Yağışlı hava dalgası yurdun batısını etkisi altına aldı ve tahminlere göre bugün sağanak yağış aralıklarla sürecek. Yarın yani pazar günü ise sağanak yağışlı hava etki alanını artıracak. Hafta sonu için açık hava planları yapanlar hava muhalefeti nedeniyle zorluklar yaşayabilir…

ÖĞLEDEN SONRA ETKİLİ OLACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile Isparta çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğleden sonra ve akşam ilk saatlerde Bolu, Karabük, Kastamonu, Bilecik, Çankırı, Bursa’nın doğusu ve Sakarya’nın güneyi ile Eskişehir ve Ankara’nın kuzey çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAFTA ORTASINA KADAR SÜRECEK

Etkili olması beklenen yağışların hafta ortasına kadar sürmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2019, 16:27
YORUM EKLE