banner108

Gümüşhane Dernekler Federasyonu’ndan proje sunumu!

Kocaeli’nin etkin Sivil Toplum Kuruluşlarından Gümüşhane Dernekler Federasyonu, ilimizde görev yapan Bürokrat hemşerilerini ziyaret etti.

Gümüşhane Dernekler Federasyonu’ndan proje sunumu!

Kocaeli’nin etkin Sivil Toplum Kuruluşlarından Gümüşhane Dernekler Federasyonu, ilimizde görev yapan Bürokrat hemşerilerini ziyaret etti. GÜDEF, Kocaeli Vali yardımcısı hemşerileri Ekrem Çalık ve Kocaeli İl Kültür Müdürü Fatih Taşdelen’i ziyaret ederek görevlerinde başarı diledi.

KOCAELİ TECRÜBEDEN İSTİFADE EDECEK

Yaptığı örnek çalışmalarla takdirleri üzerinde toplayan Kocaeli Gümüşhane dernekler Federasyonu, çalışmalarıyla ilgili Vali Yardımcısı Çalık ve Kültür Müdürü Taşdelen’i bilgilendirdi. Yapılan ziyaretlerle ilgili gazetemize bilgi veren GÜDEF Başkanı Süleyman Olgun, “Vali yardımcımız Ekrem bey, yaklaşık 30 yıl Kaymakamlık yaparak oldukça tecrübeli bir bürokrat. Bilgi ve tecrübelerinden Kocaeli’nin de istifade etmesini istiyoruz. Kültür Müdürü Fatih bey de başarılı bir bürokrattır. Kentimizde kültürel hayata önemli katkılar sunacaktır.”dedi.

GÜMÜŞHANE KONAKLARI PROJESİ

GÜDEF bu ziyaretlerde hazırladıkları Gümüşhane Konakları projesiyle ilgili bürokratlara bilgi verdi. Yatay mimariyi özendiren Gümüşhane evleri projesinin kentimizde sağlıklı yaşama katkı sunacağını ifade eden Olgun, “Gümüşhane Konakları Projesi, yatay mimariyi teşvik eden bir çalışmadır. Bakıldığı zaman Osmanlı’da evler yatay mimari ile inşa edilirken, bugün gelişmiş ülkelerde bile bu şekilde mimari vardır. Bu proje insanların toprağa ayak basmasını, komşuluk ilişkilerinin güçlenmesini ve sağlıklı bir yaşamı teşvik ediyor. Kocaeli ilimizde bu projeyi uygulamak için çalışmalarımızı neticelendirdik ve kamu kurumlarıyla görüşmelere başladık. Bundan 20-30 yıl önce insanların ihtiyacı başlarını sokacakları bir evdi. Ancak bugünün ihtiyacı sağlıklı yaşamı teşvik eden yatay mimaridir. Çocuklarımızın sağlıklı bir ortamda yetişmesini arzu ediyoruz. Bu kapsamda hazırladığımız projeyle ilgili Vali yardımcımızı ve Kültür Müdürümüze bilgi verdik, desteklerini aldık. Pandemi döneminin sona ermesiyle hayata geçmesi için çalışmalarımıza hız katacağız.”dedi. Ömür KAVRAN

YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman Karakaş
Osman Karakaş - 3 hafta Önce

Proje çok güzel ama örnek olarak hayata geçmesi için toki veya geniş bir arazide uygulama yapılmalı