banner114

Güler,"Yaşlılarımızın yanlarında olmalıyız"

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler ve eşi Nuray Güler, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası sebebiyle düzenlenen programda Gebze Huzurevi'nde bulunan yaşlılarla bir araya geldi.

Güler,"Yaşlılarımızın yanlarında olmalıyız"

Programa; Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Hasan Aslan, Gebze İlçe Emniyet Müdürü Murat Şeker, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Barış Eke, İlçe Müftüsü Orhan Örnek, Gençlik Merkezi Müdürü Köksal Turan, Spor Müdürü Gökhan Yavaşer, Nüfus Müdürü Hasan Aydın,  Tarım Müdürü Murat Taşdemir, Kütüphane Müdürü Tevhide Buğan, SYDV Müdürü İpek Çulha katıldı.

Program huzurevi sakinlerince hazırlanan serginin kurdalesinin kesilerek açılışının yapılması ile başladı. Sergi katılanların büyük beğenisini topladı. Programda konuşan  Kaymakam Mustafa Güler selamlamanın ardından;
“Her yıl 18-24 Mart arası yaşlılar haftası olarak kutlanmaktadır. Fakat bu tarihler semboliktir. Bizim için her gün yaşlılar günü her gün kadınlar günüdür. Bizi büyüten, koruyan, kollayan, vatana millete hayırlı evlat olmamıza vesile olan büyüklerimiz yılın sadece birkaç günü değil her gün hatırlanmalı ve her gün saygıyla, sevgiyle muamele görmelidir. Gerek insanlığımız, örf-adet, gelenek, görenek, gerekse dinimiz yaşlıya saygı konusunda oldukça hassastır. Kur’an-ı Kerimde anne babaya yanınızda yaşlı olarak bulunduklarında bırakın ses yükseltmeyi, “öf” bile demeyin diyor. Bizde bunun gereği olarak bu konuda oldukça duyarlı olmak zorundayız.Başta anne ve babamız olmak üzere çevremizdeki yaşlılarımızın karşılaştıkları her sorunda, yardıma ihtiyacı oldukları her anda yanlarında olmalıyız ve onlara desteğimizi esirgememeliyiz "dedi.

Güler konuşmasının sonunda şunları kaydetti: "Bu kurumda şuanda 27 erkek 16 bayan toplam 43 büyümüz var. 7 aylık bir kurum ve kurumun müdürü Yıldız Özer geçmiş tecrübesi ile sizlere hizmet ediyor. Kurumun oluşmasında Gebze Belediyesinin emeği var. Verdiği katkıdan dolayı da Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.Buraya geldiğimde büyüklerimizi mutlu görünce bende çok mutlu oluyorum. Allah büyüklerimize sağlık ve sıhhat versin. Onlar bize dua etsin biz çalışalım, dualarına çok ihtiyacımız var. Müdüründen personeline kadar emek veren herkese teşekkürlerimi iletiyorum. Gebze Huzurevinde kalan büyüklerimize huzur dolu günler diliyorum.” 


Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2019, 13:06
YORUM EKLE