banner114

Güler’den iş yerlerine denetim!

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler beraberinde Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili ve Zabıta Müdürü Mehmet Umur ile birlikte Tatlıkuyu Halk Pazarını ziyaret etti.

Güler’den iş yerlerine denetim!

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler beraberinde Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili ve Zabıta Müdürü Mehmet Umur ile birlikte Tatlıkuyu Halk Pazarını ziyaret etti. Koronavirüs salgınının ülkemizde yayılmasını önlemek, vatandaşlarımızın sağlığına olumsuz etkilerini asgari seviyeye düşürmek,  salgında en etkili mücadele olan sosyal mesafeyi sağlamak amacıyla pazarcı esnafına ve vatandaşlara koronavirüs tedbirlerini hatırlatan Kaymakam Güler, esnaf ve vatandaşlarla bir süre sohbet ederek maske, sosyal mesafe ve hijyen konularında uyarılarda bulundu.

DENETİM HER YERDE

Kaymakam Güler  “Gebze’ de 11 semt pazarımız var. İnsanlarımızın temel ihtiyaçlarını gidermeleri için önemli yerler, pazar yerlerinde özellikle akşam saatlerinde yoğunluk olduğundan, bu yoğunluğu gidermek için vatandaşlarımıza yoğunluğun daha az bulunduğu vakitlerde de gelmeleri tavsiyesinde bulunduk” dedi.  Daha sonra  halk otobüsü, berber/kuaför, lokanta ve kafeleri denetleyen Kaymakam Güler “Havaların soğuması ile birlikte kapalı ortamda bir araya gelmeler, virüsün yayılma riskini artırıyor. Maskede gösterilen titizliğin özellikle fiziki mesafede de gösterilmesi lazım. Halkımızın biraz daha fazla dikkat etmesi ve hastalığı ciddiye alması gerekmektedir. Hastanelerimizde Covid-19’lu hasta sayıları her geçen gün artmaktadır. Sık sık hatırlattığımız maske-mesafe-temizlik kurallarına titizlikle uymalıyız.” dedi.

YORUM EKLE