banner114

Güler, kadınların gününü kutladı

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kutlama mesaj yayımladı.

Güler, kadınların gününü kutladı

Kaymakam Güler mesajnda şu ifadeleri kullandı:

"Toplumumuzun mimarı olan kadınlara sahip olduğu hak ve özgürlükleri cinsiyet ayrımcılığına tabi tutmadan yaşayabilmesi için 8 Mart 1977 yılında Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Kadınlar Günü” olarak ilan edilmiştir. 
Yeryüzünde kadınlar; hoşgörü, fedakârlık, sevgi, sadakat ve duyarlılığın temsilcileridir. Toplumumuzda huzurun ve çağdaşlığın varlığında saygın bir yeri bulunan kadınlarımızın hayatın her alanında daha etkin rol alması için her birimize daha fazla görev düşmektedir. Günümüzde kadınlar sağlıktan eğitime, spordan üretime kadar birçok alanda ülkemizin değerlerine katkı sunmakta ve başarıdan başarıya koşmaktadır. Dolayısıyla hayatımızın bütün alanlarına etkin şekilde katılmalarına imkân sağlamak, şartları hazırlamak, erkek ve kadın ayrımcılığına karşı mücadele etmek tüm toplumumuzun sorumluluğundadır. 

Kadınları sadece yılın bir gününe sığdırmak onlara yapılacak en büyük haksızlıktır. Yaşamımızın her alanında onlara gereken saygıyı ve değeri göstermeliyiz. Kadın “anne” olması vesilesiyle de hayatımızda oldukça önemli bir konumdadır. Dinimiz olan İslam’da kadına büyük bir mevki ve şerefli bir makam vermiştir. Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV);“Cennet annelerin ayakları altındadır.” buyurmuş ve kadının önemini açıkça belirtmiştir.

Vatan savunmasında can vererek şehadet şerbeti içen tüm kadınlarımızı dua ile yad ediyor, mekanlarının cennet olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Doğumumuzdan ölümümüze kadar hayatımızın her alanında yanımızda olduğunu hissettiğimiz, saygı değer kadınlara sağlık ve esenlikler diliyor “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutluyorum."
 

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2019, 17:50
YORUM EKLE