banner114

Güler Beyazay Derneği’ni ağırladı!

7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası münasebetiyle Türkiye Beyazay Derneği üyeleri Kaymakam Mustafa Güler’i ziyaret etti. 

Güler Beyazay Derneği’ni ağırladı!

7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası münasebetiyle Türkiye Beyazay Derneği üyeleri Kaymakam Mustafa Güler’i ziyaret etti.  Ziyarette daha önce Üsküdar ilçesinde Türkan Sabancı Görme Engelliler Okulu’nda Müdür olarak görev yapmış, şu anda ise Eyüp Sultan Şehit Murat Karakuş Ortaokulu Müdürü olan ve Kaymakam Mustafa Güler ile Üsküdar Kaymakamlığı döneminde birlikte çalışmış olduğu Murat Yıldız, Haliç Üniversitesi konservatuar mezunu görme engelli Deniz Kaya, Gebze Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde görevli görme engelli Buket Şencan katıldı.

HEPİMİZ ENGELLİ ADAYIYIZ

 Kaymakam Güler ziyaretten duymuş olduğu memnuniyeti dile getirerek engellilerin yaşadıkları sıkıntıları anladıklarını devlet olarak kendilerine düşeni yapma gayretinde olduklarını söyledi. Sözlerine devam eden Kaymakam Güler, “Engelli olmayan her birey de her an engelli adayı pozisyonundadır. Bizler, sizlerin ne çektiğini belki sizler kadar yaşayıp bilmiyoruz maalesef diğer insanların koyduğu engellerin hayatlarınıza ne kadar bir sınırlama getirdiğini biliyoruz. Çeşitli engellerine rağmen hayat mücadelesi veren, hayatlarını onurlu bir şekilde geçirmek adına ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde olan engelli vatandaşlarımız bizim için birer güç kaynağıdır. Engellilik yalnızca engellilerin ya da ailelerini karşı karşıya bulunduğu bir sorun değil, sosyal ve toplumsal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur” dedi.  Ayrıca normal bir okulda görev yapan ilk görme engelli okul müdürü olması ve bu görevi başarılı bir şekilde yürütmesi nedeniyle Şehit Murat Karakuş Orta Okul Müdürü Murat Yıldız’ı kutladı. Kendisini Üsküdar Kaymakamı olarak çalıştığı  yıllardan bu yana tanıdığını, çok çalışkan ve iyi bir idareci olduğunu söyledi.

DEĞERLİ BİR İDARECİ

 Türkiye Beyaz Ay Derneği Denetleme Kurulu Asil Üyesi Murat Yıldız, “Kaymakam Mustafa Güler bizimle yakından ilgilenerek alakadar olmuş, kendisini uzun yıllardan bu yana tanıyoruz.  Çok değer verdiğimiz bir idarecidir ve bizlere misafirperverlik göstermiştir. Kendilerine çok teşekkür ederiz” dedi.

YORUM EKLE