banner114

GTO’dan ‘Güvenli Üretim’ toplantısı!

GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, TSE Marmara Bölge Müdürü Hüseyin Taşan ve TSE yetkilileri ile birlikte TSE tarafından standartları sağlayan firmalara, uluslararası bir kalite belgesi şeklinde hazırlanan 'Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ ile ilgili görüşmek için bir araya geldi.

GTO’dan ‘Güvenli Üretim’ toplantısı!

Türk Standartları Enstitüsü (TSE)  tarafından firmaların üretim kalitelerini tek bir logoyla kanıtlayacakları “COVID-19 Güvenli Üretim Kalite Belgesi” ile ilgili olarak Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler’in organizasyonunda; Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Marmara Bölge Müdürü Hüseyin Taşan, Türk Standartları Enstitüsü (TSE)  İstanbul Belgelendirme Müdürü Ahmet Nursi Kartal, Türk Standartları Enstitüsü (TSE)  İnceleme Uzmanı ve Yükse Çevre Mühendisi Fatma Eğri, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanları ve Bölge Müdürleri, Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanları ile Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla bilgilendirme toplantısı videokonferans ile gerçekleştirildi. Toplantıda normalleşme süreci ile birlikte ihracatta iş insanlarını nelerin beklediği konusunda da fikir alışverişinde bulunurken, yeni ticari dönemde önem arz eden söz konusu belge hakkında detaylı bilgilendirme de gerçekleştirildi.

BASİT AMA ETKİLİ TEDBİRLER GEREK

Konuyla ilgili açıklamalarını sürdüren GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, “İş ortaklarımızla birlikte basit ama etkili tedbirler almak için uğraşıyoruz. Gerek bakanlığımız tarafından yapılan çalışmalar gerekse Ticaret Odası olarak bizler iş birliği içinde olduğumuz sanayicilerimize gerekli uyarıları yapıyoruz. Şu kesinlikle bilinmeli ki; ‘Pandemi koşullarında firmalarımız kurallara harfiyen uyması gerek ancak bu sayede salgının üretime olan etkisi azalarak yok olacak. Üreticiler, yapılan iyileştirmelerle ancak bu sayede Covid-19 sonrası dönemde rakiplerinin önüne geçebilir.

YORUM EKLE