banner114

GEPOSB, TMMOB’la Protokol İmzaladı…

TMMOB Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi ile Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi arasında "MMO tarafından endüstriye yönelik üretilen teknik hizmetler, eğitimler, mühendis istihdamı ve mühendis adayı mesleki gelişimine dair işbirliği protokolü”  yapıldı.

GEPOSB, TMMOB’la Protokol İmzaladı…

Protokol, MMO Kocaeli Şube Başkanı Murat Kürekçi ile Gebze Plastikçiler OSB Yönetim Kurulu Başkanı Dursun ÇETİN ve Bölge Müdürü Murat Üstüntürk tarafından imzalandı.
Protokol imza törenine MMO Kocaeli Şube Sekreteri Mehmet Ali Elma, Şube Yöneticisi Sinan Yücel, Gebze Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Barış İnce, Kocaeli Şube Müdürü Alpaslan Güven, Kocaeli Şube çalışanı İlke Bişkin ile Gebze Temsilciliği çalışanı Metin Başoğlu da katıldı.
PROTOKOL DE NELER VAR?
Protokol kapsamında; MMO Kocaeli üye ve öğrenci üyelerine yönelik olarak Gebze Plastikçiler OSB bünyesindeki firmaların iş ilanları MMO Kocaeli’nin iş arayan üyelerine yönelik platformunda paylaşılacak. Mühendislerin oda üyeliğinin zorunluluğu ile hem sahte diplomayla çalışma önlenecek hem de MMO tarafından verilen eğitim, teknik hizmetler ve akredite hizmet alanlarının tamamından veya bir bölümünden faydalanmak isteyen GEPOSB üyesi kişi, kurum ve kuruluşlara;  MMO’nun 2022 yılına yönelik belirlediği fiyatlandırmadan çeşitli oranlarda indirim sağlanacak. Diğer OSB’ler içinde örnek olabilecek bir protokole imza atıldığını belirten  Kürekçi gerek teknik hizmetler, gerekse üyeler ve öğrenci üyeler için çok büyük önem taşıyan protokole desteklerinden dolayı Gebze Plastikçiler OSB Başkanı Dursun Çetin ve Bölge Müdürü Murat Üstüntürk’e teşekkürlerini iletti.
 DESTEK OLMALIYIZ
Başkan Çetin,  "Ben de Endüstri Mühendisiyim tüm mühendisler meslektaş olarak her konuda birbirimize destek olmamız lazım” dedi. Bölge Müdürü ve aynı zamanda Makine Mühendisi olan Murat Üstüntürk de MMO Kocaeli Şube ile daha önceki yıllarda yine OSB’ler arasında öncü olacak asansör konusunda protokol imzaladıklarını belirtip, Bölge Müdürlüğü olarak amacımız sanayicinin ve çalışanlarının lehine olan böyle projeleri hayata geçirip uygulanmasına destek vermeye devam edeceklerini” ifade etti. Protokol heyeti ile günün anısına çekilen fotoğrafın ardından etkinlik sona erdi. 
 

YORUM EKLE