banner143

Gebze’de tematik denetimler gerçekleştirildi

Koronavirüsle Mücadele Kapsamında konulan kurallara ve alınması gereken önlemlere ilişkin İçişleri Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda Tematik Denetimler kapsamında Gebze genelinde denetimler yapıldı.

Gebze’de tematik denetimler gerçekleştirildi

Koronavirüsle Mücadele Kapsamında konulan kurallara ve alınması gereken önlemlere ilişkin İçişleri Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda Tematik Denetimler kapsamında Gebze genelinde denetimler yapıldı. Kaymakam Mustafa Güler’in başkanlığında yapılan Tematik Denetimler kapsamında bugün Pazar yeri, yeme- içme yerleri (lokanta, restoran, kafeterya, pastane, tatlıcı vb.) ile kıraathane, çay bahçesi gibi işyerleri ile sahil şeridi denetlendi. İlçe esnafına salgınla mücadelede alınan tedbirler hakkında hatırlatmalarda bulunan Kaymakam Güler   “Tüm yeme-içme yerlerimiz % 50 kapasite ile 07:00 – 19:00 saatleri arasında müşteri kabul edebiliyorlar. Bir masada en fazla 2 kişinin oturması, kapılarda oturma planını gösteren afişlerin asılı olması, müşterilere HES Kodu sorgulamasının yapılması, masalar ve şahıslar arasındaki mesafe kurallarına riayet edilmesi gerekmektedir. Kurallara uymalı ve bundan sonra da daha dikkatli ve titiz bir şekilde uyarılarda bulunmaya devam etmeliyiz”  dedi.

VATANDAŞLARI DA DİNLEDİ

Vatandaşlar ile de bir süre sohbet eden Kaymakam Mustafa Güler “ Vatandaşlarımızdan zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamalarını, ziyaret, taziye ve buluşmalara ara vermelerini, kalabalık ortamlardan uzak durmalarını, misafirliği daha güzel ve sağlıklı günlere ertelemelerini istiyoruz. Denetimlerdeki amacımız her şeyden önce: rehberlik etmek, konunun ehemmiyetini vatandaşımıza anlatmak, her kurumun ve nihayetinde her şahsın kendi denetimini kendi sorumluluğuna vermek, şefkatle ve sabırla bunları vatandaşlarımıza anlatmaktır” dedi. Kaymakam Mustafa Güler’in yapmış olduğu  denetimlerde Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili, Jandarma Komutanı Binbaşı Barış Eke, Zabıta  Müdürü Mehmet Umur , emniyet ve zabıta  görevlilerinden oluşan denetim ekipleri hazır bulundu.

YORUM EKLE