banner114

Gebze’de sokakta çalışan, dilenen çocuk kalmayacak!

Gebze’de “5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu İlçe Koordinasyon Toplantısı”  yapıldı.

Gebze’de sokakta çalışan, dilenen çocuk kalmayacak!

GTO ev sahipliğinde yapılan toplantıya Kaymakam Mustafa Güler’in başkanlığında, Cumhuriyet Savcısı Nuray Yaşar, İlçe Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Barış Eke, İlçe Denetimli Serbestlik Müdürü Fatih Sancak, İlçe Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürü Vedat Turhal, İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay, İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu, Sosyal Hizmetler Müdürü Kadriye Aydemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, İlçe Emniyet Müdürlüğü Aile İçi Şiddet Büro Amiri Ergün Tınastepe, İlçe Emniyet Müdürlüğü Aile İçi Şiddet Büro Polis Memuru Bekir Gök, İlçe Jandarma Kadın Kısım Amirliği Jand Ast Kd Üstçavuş Nesrin Atalay Özdemir, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdür V. Abdurrahman Tokmak, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Aker, İlçe İŞKUR Şube Müdürü Şener Palavar, İlçe İSU Şube Müdürü Faruk Nazik, Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden Kübra Demiral katılımı sağladı.

ÇOCUKLAR SOKAKLARDA ÇALIŞMASIN

Toplantıda sokakta çalışan – çalıştırılan, dilenen – dilendirilen çocuklar ile ilgili bugüne kadar yapılan iş ve işlemler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Çocukların sokakta çalışmasının engellenmesi amacıyla oluşturulan “Mobil Ekip” birimlerinin çalışma planı gözden geçirilerek çalışmaların aynı şekilde devamı kararlaştırıldı.

SIKI SIKIYA TAKİP EDİLECEK

 Çocuklara ve ailelere mahremiyet eğitimi konusunda doğru bir şekilde bilgi verilmesinin öneminin vurgulandığı toplantıda  bunun için kurumlar arası işbirliği ve koordinasyon çalışmalarının yapılması kararlaştırıldı. Eğitim ile ilgili çalışmaların hız kesmeden devam edeceği hususunda görüş birliğine varıldı. Ayrıca cinsel içerikli suçlar konusunda çocukların ve ailelerin farkındalığının artırılmasına yönelik ilgili kurumların işbirliğinde eğitim planlamalarının Haziran ayına kadar yapılması kararlaştırıldı.

YORUM EKLE