banner151

Gebze’de Romanların sorunları değerlendirildi!

Gebze’de Kaymakam Mustafa Güler başkanlığında “Roman Vatandaşlara Yönelik Eylem Planı Değerlendirme Toplantısı” yapıldı.

Gebze’de Romanların sorunları değerlendirildi!

Gebze Ticaret Odasında gerçekleştirilen toplantıya Kaymakam Güler’in yanı sıra Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Çelik, Gebze İlçe Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili, Gebze Askerlik Şubesi Başkan Vekili P. Astg. Muhammed Sait Başpınar, İlçe Jandarma Komutan Vekili Teğmen Muharrem Poyrazoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu, İlçe Müftülüğü Şb. Müdürü Bülent Şahin, İşkur Md. V. Günay Arslan, Sosyal Hizmetler Müdürü Kadriye Aydemir, İlçe Kütüphane Müdürü Tevhide Buğan, Denetimli Serbestlik Müdürü Fatih Sancak, Adli Destek Birimi Müdürü Vedat Turhal, Gençlik Merkezi Müdürü Köksal Turan katıldı.

GENEL SORUNLAR ELE ALINDI

Kaymakam Güler roman vatandaşların genel çerçevede eğitim, istihdam, güvenlik, barınma konularında yaşanılan sorunlar nedeni ile “Roman vatandaşların yaşadığı sıkıntıları dinlemek, araştırmak, çözüm önerileri getirmek için kurumlarımızın müdürleriyle bir aradayız. Hayatlarında ne gibi sorunlar yaşanıyor, bunları devlet olarak bilmek, öğrenmek, haberdar olup çözüm odaklı çalışmalar yapmak amacındayız. Roman vatandaşlarımıza herhangi bir ayrım yapılmaması varsa olumsuz algıyı gidermek ve Devletin sağlık, eğitim, sosyal destek ve benzeri imkânlarından yararlanması için kendilerine destek ve yardımcı olmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

 STRATEJİK EYLEM PLANI

Ayrıca İlçe Sosyal Hizmet Birimi tarafından hazırlanan Gebze İlçesi Roman Stratejik Eylem Planı taslağı sunumu yapıldı. Söz konusu eylem planında yer alan kamu kurum ve kuruluşları görev ve sorumlulukları dahilinde kendi eylem planlarını hazırlayarak Eylül ayı içerisinde yapılacak toplantıda sunmaları ve düzenli olarak roman vatandaşlara yönelik yapılan çalışmaların koordinasyonunun sağlanması için Gebze Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünde toplanması kararlaştırıldı.

YORUM EKLE