banner114

Gebze’de adres ve numaralandırma toplantısı!

Adres, kayıt ve numaralama sistemine ilişkin Adres ve Numaralandırma toplantısı Kaymakam Mustafa Güler başkanlığında Kaymakamlık Makamında yapıldı.

Gebze’de adres ve numaralandırma toplantısı!

Toplantıya Kaymakam Mustafa Güler’in yanı sıra Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili, Jandarma Komutanı Muharrem Poyrazoğlu, İlçe Nüfus Müdürü Hasan Aydın, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Harita Şube Müdürü Serkan Onur, Gebze Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürü Şaban Sarıay, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Numarataj Şefi Ersin Yılmaz ile Gebze Belediyesi Numarataj Sorumlusu Tuncay Kuyucu katıldı.

Kaymakam Güler; “Hızlı yapılaşma sonucunda yeni sokaklar, caddeler, meydanlar ve bulvarlar oluşmaktadır. Adreslerin ve numaralandırmanın doğruluğu, güvenliğin sağlanması ve suçluların yakalanmasında önemli rol oynamaktadır. Adres ve numaralandırma konusunda hızlı hareket edilmemesi halinde adres bulmak zorlaşmakta, güvenlik yönünden ve suçluların yakalanması noktasında zafiyetler ortaya çıkmaktadır. Ayrıca adres ve numaralandırmada güncellemelerin zamanında yapılmaması kişilere haklarında oluşturulan tebligatların ulaşmamasına ve adreslerinde bulunmaması da hak kayıplarına ve mağduriyetlere sebebiyet vermektedir. Bu nedenle İlçe Nüfus Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Gebze Belediye Başkanlığımızca gerçekleştireceğimiz ortak bir çalışmayla adres ve numaralandırmaya ait, güncelleme çalışmaları yapılarak kayıtlara işlenecektir” dedi.

Toplantıda kurumların koordineli bir şekilde hareket etmesi ve gerçekleştirecekleri çalışmalar hakkında görüş alışverişi yapıldı.

YORUM EKLE