banner114

Gebze Vergi Dairesi taşınıyor!

Gebze’de bulunan İlyasbey, Uluçınar, İhtisas vergi dairelerinin ve Mal Müdürlüğünün olduğu bina hasarlı olduğu gerekçesi ile yeni kiralanan binaya taşınacağı öğrenildi.

Gebze Vergi Dairesi taşınıyor!

1994 yılında Sultan Orhan Mahallesi’nde faaliyete geçen ve 270 personelle hizmet verdiği, Gebze Mal Müdürlüğü, İlyasbey Vergi Dairesi, Uluçınar Vergi Dairesi ve İhtisas Vergi Dairelerinin bulunduğu bina 1999 depreminde ciddi hasar görmüştü. Hasarın ardından geçen süre içerisinde sürekli binanın kolonlarından ölçümler alınmasına ve çürük raporu verilmesine karşılık içeride çalışan personel binanın en ufak bir depremde yıkılacağı endişesi ile geçtiğimiz aylarda bina önünde eylem yapmış ve hasarlı binada can güvenliklerinin olmadığı gerekçesi ile hizmet vermek istemedikleri belirtmişlerdi.

YENİ BİNAYA TAŞINIYORLAR
Geçen süre içersinde Gebze Vergi Dairesi için yeni bina arayışı içerisine giren Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığı ve Gebze Kaymakamlığı geçtiğimiz yıl Gazioğlu İnşaat tarafından yapılan ve Gebze yanyol üzerinde bulunan yeni binayı kiraladığı öğrenildi. Kiralama işleminin yapıldığı binaya önümüzde ki günlerde taşınacağı öğrenilen vergi daireleri ve mal müdürlüğü binasının kiralama şartları ile ilgili çok ciddi iddiaları da beraberin de getirdiği öğrenildi. Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığınca kiralanan binada alt yapı çalışmalarının kısa sürede başlanacağı da öğrenildi.

AYLIK 110 BİN LİRAYA MI KİRALANDI?
Konuyla ilgili Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığı ile yapılan görüşmede kiralama şartları hakkında bilgi vermekten çekinen yetkililere karşılık gazetemize ulaşan bilgilere göre yeni binanın 10 yıllık bir kira sözleşmesi ile aylık 110 bin liraya kiralandığı iddia edildi.

YORUM EKLE