banner114

Gebze ve Darıca'da vaka artışı devam ediyor!

Kocaeli’de de bu artışa paralel olarak Gebze bölgesinde artış yaşanmaya başladı. Darıca ve Gebze bölgesinde İstanbul temaslı ve akraba ziyaretlerinden kaynaklı artan vaka sayıları Kocaeli’nin vaka sayısındaki yükselişin esas noktası olduğunu düşünülüyor.

Gebze ve Darıca'da vaka artışı devam ediyor!

ynı zamanda en az vakanın olduğu Kandıra, Kartepe ve Karamürsel’de de günlük bir ya da iki vaka ortaya çıkmaya başladı. 3 liçedeki vakaların yazlıklara gelen kişlier olduğu belrilidi.

BAŞKA İLLERDEN YAZIKLIKLARA GELENLER

Dilovası, Körfez, Derince, İzmit, Kandıra, Kartepe, Başiskele, Gölcük ve Karamürsel’de vaka sayıları kontrol altına alındı ve bu bölgelerde vaka sayısı yüzde 80-85 oranında düştü. Haziran ayının başıyla birlikte başlayan serbest dolaşım, vaka sayılarını da kımıldattı. Daha önce günlerce vaka çıkmayan Kandıra ile Kartepe’de yazlıklara başka illerden gelenlerde, Karamürsel’de ise Altınova tersanelerinde çalışan vatandaşlarda vaka ortaya çıkmaya başladı. Ancak bu vaka sayılarının günlük 1 ya da 2’yi geçmediği öğrenildi. İzmit’te zaman zaman vaka sayısında kıpırdamalar olduğu ve bunların akraba ziyaretlerinden kaynaklandığı belirtildi. 

KURALLARA UYULMAMASI VAKALARI ARTIRACAK

Gebze bölgesnde Çayırova’da vaka sayıları kontrol altına alınmaya başladı. Ancak Darıca ve Gebze’de vaka artışı devam ediyor. Gebze’de vakaların İstanbul temaslılar ve akraba zyaretlerinden kaynaklandığı belirtilirken, Darıca’da ise bu artışlar tatilciler ve akraba ziyaretlerinden dolayı artıyor. Kurallara uyulmaması durumunda vaka sayılarının artmaya devam edeceği düşünülüyor. 

YORUM EKLE