banner114

Gebze Şehitliğinde Ramazan Bayramı Vesilesiyle Kur’an-ı Kerim Tilaveti Yapıldı

Kaymakamımız Mustafa Güler, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Garnizon Komutanı Personel Yarbay Ramazan Uydaş, İlçe Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili, İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Barış Eke, İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay, Siyasi Parti İlçe Başkanları, protokol ve şehit aileleri Ramazan Bayramı vesilesiyle Gebze şehitliğinde bir araya geldi.

Gebze Şehitliğinde Ramazan Bayramı Vesilesiyle Kur’an-ı Kerim Tilaveti Yapıldı

Yeni Tip Koronavirüs (Covid 19) tedbirleri nedeniyle sosyal mesafe kurallarına azami ölçüde dikkat edilen programda Gebze Mustafa Paşa Camisi İmam Hatibi Adem Akbaş Kur’an- Kerim Tilavetinde bulundu. İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay’ın dua ettiği program şehit mezarlarının tek tek ziyaret edilmesiyle son buldu.
Programda konuşan Kaymakamımız Sayın Mustafa Güler selamlamanın ardından “ Bugün burukta olsa mübarek olan bir bayrama daha kavuşmuş bulunuyoruz. Bu salgın hastalığı bir gün atlatacağız inşallah. Devletimiz bu süreci çok iyi yönetti. En kısa sürede normal hayata dönmeyi umut ediyoruz.

Burada yatan huzurlarında bulunduğumuz Aziz Şehitlerimiz bizlere bu vatanı yurt yaptı. Bir toprağın yurt olabilmesinin temel şartı o toprağın kan ile kazanılmış olmasıdır. Burada yatan kıymetlilerimizden Allah razı olsun. Ayeti Kerime’de Onların ölü olmadığı hayatta olduğu ifade ediliyor bizde buna inanıyoruz. Allah Onların şefaatine bizleri ve sizleri de nail eylesin. Allah bu vatanın birliği, dirliği için çalışan, emek veren herkesten razı olsun. İnşallah çok daha güzel günler göreceğiz. Bugün Şehitliğimizde yaptığımız küçük bir bayramlaşma programına gelen şehitlerimizin yakınlarına ve haziruna teşekkür ediyorum. Hepinizi Allah’a emanet ediyor Ramazan Bayramınızı en kalbi duygularımla kutluyorum. ” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2020, 01:10
YORUM EKLE