banner107

Gebze Kışlası halka açılıyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Millet Bahçesi olma sözü verilen Gebze Askeri Kışlası’nda halk yürüyüşleri başlıyor.

Gebze Kışlası halka açılıyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Millet Bahçesi olma sözü verilen Gebze Askeri Kışlası’nda halk yürüyüşleri başlıyor. Gebze’nin şehir merkezindeki tek akciğeri konumunda olan Gebze Askeri Kışla, önümüzdeki aylarda Millet Bahçesi olarak düzenlenecek. Uzun bir süredir atıl vaziyette bekleyen Askeri Kışla, Gebze Belediyesi’nin girişimleriyle yeniden canlanacak. Başkan Zinnur Büyükgöz, bu hafta sonundan itibaren vatandaşlarla birlikte halk yürüyüşleri gerçekleştirecek. Eski Başkan Adnan Köşker’in gelenek haline getirdiği Halk yürüyüşleri, Büyükgöz döneminde gerçekleştirilmiyordu. Büyükgöz, halka daha yakın ilişkiler kurma adına yürüyüşleri yeniden başlatma kararı aldı.

MİLLET BAHÇESİ ÖNCESİ ISINMA TURLARI

Balkan Zinnur Büyükgöz, halk yürüyüşlerini, Millet Bahçesi olmadan önce ısınma turları olarak niteledi. Cumartesi-Pazar günleri 07.00-10.00 saatleri arasında yapılacak yürüyüşlere hemşerilerini davet eden Büyükgöz, Askeri Kışlayı Gebze halkının kullanımına sunmaya hazırlanıyor. Öte yandan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu döneminde başlayarak AK Partili belediye Başkanları arasında gelenek haline gelen sağlıklı yaşam yürüyüşleri, bölgemizde sadece Darıca ve Çayırova’da aman zaman uygulanıyordu. Adnan Köşker döneminin vazgeçilmezlerinden olan yürüyüşler, nihayet Gebze’de de start almış olacak. Ömür KAVRAN

YORUM EKLE