banner114

Gebze, İstiklal Marşı'nın kabulünü kutladı

İstiklal Marşı'nın kabul edilişinin 98’inci yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü sebebiyle program gerçekleştirildi.

Gebze, İstiklal Marşı'nın kabulünü kutladı

Gebze Kültür Merkezi’nde dün düzenlenen programa Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Muhammet Hasan Arslan, Gebze İlçe Emniyet Müdürü Murat Şeker, Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile protokol üyeleri ile siyasi parti temsilcileri ile ilçe okullarından öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan “Yaşadığı dönemde bu aziz vatanın içinde bulunduğu durumu hisseden Mehmet Akif Ersoy milletimize cesaret ve moral aşılamıştır. İstiklal marşı ile de milletimizin milli ve manevi değerlerini en iyi şekilde belirtmiştir. Mehmet Akif Ersoy bizlere bıraktığı eserleri ile bugünümüzü aydınlatıyor. Mehmet Akif Ersoy herkes tarafından takdir görmüştür. Gençler Akif’i anlamalıyız. Bugünlere gören düşleyen şairin düşlerini gerçekleştiriyoruz” dedi. Yapılan konuşmaların ardından 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy isimli slayt gösteri yapıldı. slayt gösterisinden sonra şiirler okunup İstiklal Marşı Oratoryo gösterisi ve ödül töreni ile son buldu.

YORUM EKLE