banner114

Gebze'de Cumhuriyet sevinci

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97’nci Yıldönümü vesilesiyle bugün Gebze’de bir dizi törenler gerçekleştirildi. Törenler kapsamında ilk olarak tebrik kabul töreni yapıldı.

Gebze'de Cumhuriyet sevinci

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97’nci Yıldönümü vesilesiyle bugün Gebze’de bir dizi törenler gerçekleştirildi. Törenler kapsamında ilk olarak tebrik kabul töreni yapıldı. Gebze Hükümet Konağı bahçesinde gerçekleşe tebrik kabul törenine Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Cumhuriyet Başsavcısı Erdal Kuruçay, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Alan, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, Gebze İlçe Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili, Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, Gebze İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Barış Eke, AKP Gebze İlçe Başkanı Recep Kaya, İyi Parti Gebze İlçe Başkanı Burak Uluköylü, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile gaziler katıldı.

 ATATÜRK’ÜN EN BÜYÜK ESERİ

Tebrik kabul töreninin ardından kutlama programının yapılacağı Gebze İmam Hatip Lisesi’nin bahçesine geçildi. Kutlama programında ilk olarak Gebze Kaymakamı Mustafa Güler ve Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz öğrenciler ve halkın bayramı kutladı. Bayram kutlamasından sonra saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise Gebze Kaymakamı Mustafa Güler yaptı. Kaymakam Güler, “Atatürk'ün en büyük eserinin 97’nci yıldönümünü kutluyoruz.

GENÇLERE GÜVENİYORUZ

Türkiye Cumhuriyeti coğrafi konumuyla nedeniyle bin yıldır bu topraklarda yaşayanlar üzerinde planlar yapılıyor. Devletimizin oyun kuran ve oynanan oyunları bozan güçlü bir devlettir. Gelecek nesillerin Atatürk'ün milletleri kurtaran öğretmenler arasına girmiş olursunuz. Nice yıldönümleri huzur içinde kutlayacağız. Cumhuriyeti emanet edilen gençlerimiz sizlere güveniyoruz. Türk insanı bugünlere nasıl geldiğini unutmayacaktır. Emin adımlarla ilerlemeye devam edecek. Her kesin Cumhuriyet bayramını kutluyorum” dedi.

YORUM EKLE