banner114

Gebze'de 23 Nisan coşkuyla kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99.yılı dolayısıyla, Gebze Fevzi Çakmak İlkokulu tarafından kutlama programı düzenlendi.

Gebze'de 23 Nisan coşkuyla kutlandı

Gebze Kapalı Spor Salonunda düzenlenen program,saat 10.30’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kutlama programına Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Gebze Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Sıddık İlgar, Gebze Belediyesi Başkan Yardımcıları Sedat Çelik ve Yusuf Burkut ,Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr . Muhammet Hasan Aslan, GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, AK Parti Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar, MHP Gebze İlçe Başkanı Serkan Kural,  öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.SONSUZ GURUR, MUTLULUK  VE COŞKU İÇİNDEYİZ

Programda konuşan Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan,” TBMM’nin kurulduğu Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temellerinin atıldığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümünü kutlamasının sonsuz gururu, mutluluğu ve coşkusu  içindeyiz Bugün bölünüp parçalanıp, yok edilmek istenilen soylu bir milletin Mustafa Kemal Paşa ve onun arkadaşları önderliğinde büyük bir ideal etrafında toplandığı ve demokrasi bayrağını kaldırdığı gündür. Bugün, Anadolu’da yakılan istiklal ateşinin TBMM’de bütün yurdu saran muhteşem bir meşaleye dönüştüğü gündür” dedi.Konuşmasını sürdüren Doğan, öğretmenlere seslenerek, “Çocuklarımıza ve gençlerimize özgürlük, bağımsızlık, egemenlik ve demokrasiye sahip çıkmanın gerekliliğini, milli ve manevi bir nesil yetiştirmenin gayretini öğretecek olan sizlersiniz” şeklinde konuştu. Doğan sözlerini,”Bu mutlu günün 99’uncu yıl dönümünde tüm çocuklarımızı ve gençlerimizi Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkma gayreti içerisinde görmenin gururu ve haysiyeti içindeyiz” diyerek sonlandırdı.23 NİSAN COŞKUSU HERKESİ SARDI

Kutlama programında dikkat çeken bir olay ise 79 yaşındaki Münevver Göksu, isimli yaşlı kadının tekerlekli sandalyede de olsa 23 Nisan kutlamalarına katılmasıydı. Münevver Göksu, kutlamalarda torunu ile birlikte bayrak salladı, minik öğrencilerin halk oyunları gösterisine de alkışlarıyla destek verdi.
 
Program protokol konuşmalarının ardından Karadeniz yöresi halk oyunları gösterileri, şiirlerin okunması ve ödül töreni programı ile son buldu.

YORUM EKLE