banner114

Galoş giymesi için uyarılan hemşire hastayı bırakıp gitti

Gebze Beylikbağı Cumhuriyet Mahallesi'nde yaşanan olayda, hasta yakınlarının galoş giymesi için uyardığı sağlık çalışanı hastaya müdahale etmeden evi terketti.

Galoş giymesi için uyarılan hemşire hastayı bırakıp gitti

Alınan bilgi ve iddialara göre Gebze Beylikbağı Cumhuriyet Mahallesi'nde  58 yaşındaki yatalak hasta Yahya Erkan'ın gece rahatsızlanması üzerine oğlu Semih Erkan eve 112 sağlık ekiplerini çağırdı. Eve gelen sağlık çalışanının daha öncede uyarılmasına rağmen galoş giymeyi reddetmesi ve eve ayakkabılarıyla girmesi hasta yakınlarının tepkilerine neden oldu. Hastanın 8 aydır yatalak olduğunu ve enfeksiyon kapma riskinin bulunması sebebiyle sağlık çalışanını uyardıklarını belirten Semih Erkan, "Eve gelen bayan hemşirenin ayağında galoş yoktu biz galoş giymesi için uyardık.  Bizde hastamızın yatalak hasta olduğunu enfeksiyon riski bulunduğunu için ayakkabılarını çıkarmasını rica ettik.  Fakat kendisi ayakkabılarını çıkaramayacağını halılarımızı toplamamız gerektiğini söyledi. Biz girişteki halıları topladık.

"DAHA ÖNCEDE UYARDIK"

Hastanın olduğu odaya girerken kendisine buzdolabı poşeti verdik. Bizde bu durumu şikayet etmek için video çekmek istedi Bunun üzerine bize siz bana sözlü taciz uyguluyorsunuz diyerek hastaya müdehale etmeden evi terketti. Aynı sağlık çalışanı daha öncede evimize geldi. Yine galoşsuz bir şekilde ayakkabılarıyla hastanın bulunduğu odaya girmişti. Bizim hastamızın açık yarası olduğu için, enfeskiyon kapma riski bulunuyor. Oyüzden daha önce geldiğinde de uyarmıştık bize yine halıları toplattı.  Bu hasta sonuçta benim babam ben aradım babamın iyiliği için geldi.  Sağlık çalışanlarına asla saygısızlık yapmayız.  Biz neden sözlü tacizde bulunalım.  Sadece kendisini galoş giymesi konusunda uyardık. Bu sağlık çalışanı bizim hakkımızda şikayette bulunmuş. Biz daha önce babamı ambulansa bindirirken ambulansta galoşları gördük. Neden kullanmıyorlar bilmiyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE