banner114

Doğu Marmara Medikalciler Derneği’nden ‘teşekkür’ ziyareti

Doğu Marmara Medikalciler Derneği Başkanı Yusuf Albayrak ve dernek yönetimi, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut ve Yönetim Kurulu’nu ziyaret ederek, medikalcilerin sorunlarını bakanlara ileterek ülke gündemine taşıdıkları için KOTO’ya teşekkür etti

Doğu Marmara Medikalciler Derneği’nden ‘teşekkür’ ziyareti

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın Kocaeli ziyaretleri için kapsamlı dosyalar hazırlayan Kocaeli Ticaret Odası, tüm sektörlerin sorunlarına çözüm önerileriyle birlikte yer vermiş ve ülke gündemine taşımıştı. Kocaeli Ticaret Odası bir yandan sunulan raporlar ışığında hayata geçmesi beklenen uygulamaları takip ederken bir yandan da çeşitli sektör derneklerinden teşekkür ziyaretlerini kabul ediyor.

DOĞU MARMARA MEDİKALCİLER DERNEĞİ

Bu kapsamda, Doğu Marmara Medikalciler Derneği Başkanı Yusuf Albayrak ve dernek yönetimi de Kocaeli Ticaret Odası’na teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. KOTO Başkanı Necmi Bulut, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Hüseyin Gezer, Volkan Yılmaz, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mikail Kayacı, Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Efe, Mehmet Akif Şen, Yusuf ziya Uludüz ve Yusuf Erenkaya tarafından ağırlanan  Doğu Marmara Medikalciler Derneği Başkanı Yusuf Albayrak ve yönetimi, KOTO’ya teşekkür etti.

SEKTÖRÜN GELECEĞİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Söz konusu raporlarda; kamu hastanelerinin tıbbi malzeme ve ihtiyaçlarını tedarik eden ve son aylarda yaşanan kur farkı dolayısıyla mağdur olan firmaların borçlarının indirimli ve tek kalemde ödenmesi, ya da mahsuplaştırılması, SUT’ta 10 yıldır aynı olan medikal malzeme fiyatlarının, SGK üzerinden tıbbi malzeme temin eden vatandaşların ciddi farklar ödemesine neden olması, özellikle engelli vatandaşların bu nedenle malzeme temininde ciddi güçlükler çekmesi, engelli vatandaşların kullandığı ürünlerde KDV oranının %18’den %8’e düşürülmesi, sağlık endüstrisinde cari açığı azaltacak yerli ve milli tıbbi cihaz, malzeme ve ilaç sektörünün özel olarak desteklenmesi, kümelenme faaliyetleri için altyapı temininin sağlanması, bölgemiz konumu ile ilgili Sağlık Serbest Bölgelerinin kurulması, Sağlık Serbest Bölgelerinde sağlık ekipman imalat ve tedarikçilerinin yer alacağı ve ara malları üretim yapacağı tüm Dünya ile ilintili olacağı bir düzen kurulması, Sağlık malzemeleri ve ilaç üreten işletmelerin AR-GE harcamalarına özel teşvik sağlanması, yerli-milli ürün sayısının artmasının desteklenmesi taleplerinde bulunan KOTO’nun, sektörün geleceği için önemli bir rapor hazırladığına vurgu yapan medikalciler, teşekkürlerini sundu.

BAŞKAN BULUT: RAPORUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Raporun, tüm sektörlerden temsilcilerin katılımıyla hazırlandığını ve ticaretin öz raporu olduğunu ifade eden Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, sorunların takipçisi olmaya devam edeceklerini vurgulayarak, “Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a sunduğumuz raporlar sizler gibi sahadaki iş insanlarımızın katılımıyla hazırlandı. Çözüm önerilerini de yine sektörlerimizin aktif temsilcileriyle birlikte geliştirdik. Her iki bakanımızın ziyaretinde de raporumuzu kapsamlı bir şekilde sunduk. Kendilerinden destek sözü aldık. Takipçisi olacağız” dedi.

YORUM EKLE