banner114

Doğan’ın tüm görevleri devam ediyor

İzmit Belediyesi eski Başkanı Nevzat Doğan’ın Medar Hastanelerindeki görevinden alındığı yönündeki haberlere Medar’dan yanıt geldi: “Doğan’ın tüm görevleri devam ediyor”

Doğan’ın tüm görevleri devam ediyor

İzmit Belediyesi eski Başkanı Nevzat Doğan’ın Medar Hastanelerindeki görevinden alındığı yönündeki haberlere kurum tepki gösterdi. Medar’dan şu açıklama yapıldı. “Geçtiğimiz günlerde bir kısım internet gazetelerinde şirketimiz hissedarlarından ve yönetim kurulu üyelerimizden Dr. Nevzat Doğan’ın yönetim kurulu tarafından görevinden alındığı, ortaklık yapısının sembolik oranda düşürüldüğü şeklinde gerçek dışı bir kısım haberler yayınlanmıştır.   Söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Dr. Nevzat Doğan hastanemizin kurucularından olup İzmit Belediye Başkanlığı görevinin sona ermesinin akabinde yönetim kurulu üyeliğine devam etmiştir.

KULAKTAN DOLMA

Belediye başkanlığı görevinin sonlanmasının ardından Gebze Medar Hastanemizde Genel Koordinatör olarak da görev yapmaya başlayan Dr. Nevzat Doğan çıkan haberlerin aksine bu görevine de devam etmektedir. Yaklaşık 2 ay önce ise bu görevinde yardımcı olması gayesiyle Özlem Kuyruklu idari direktör olarak göreve getirilmiştir.  ​Diğer taraftan bilindiği üzere şirketlerde yönetim kurulu ve diğer hususlardaki işleyiş ve değişiklikler Türk Ticaret Kanunu ve sair ilgili mevzuat gereğince gerçekleşmektedir. Söz konusu mevzuat gereğince kurulan ve yönetilen şirketlerimizde de tüm işleyiş yasal mevzuat gereğince gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda Nevzat Doğan’ın yönetim kurulu üyeliği ve genel koordinatörlük görevleri konusunda alınan bir karar bulunmamaktadır. Kulaktan duyma, hiçbir gerçekliği olmayan ve yıpratmaya yönelik bu tür haberlere rağmen 21 yeni doktor kadrosu, başta sağlık turizmi olmak üzere güçlü yatırımları ile hastanemiz büyümeye ve ilimizin en köklü sağlık kuruluşu olmaya devam etmektedir. Kısaca toparlamak gerekirse Dr. Nevzat Doğan hakkında çıkan haberler gerçeği yansıtmamakta olup yönetim kurulu üyeliği ve genel koordinatörlük görevleri aynı şekilde devam etmekte ve başarılı çalışmalarını sürdürmektedir.”

YORUM EKLE