banner114

Deprem Yönetmeliği eğitimleri devam ediyor

Son günlerde bölgemizde ardı ardına meydana gelen depremler, ilimizin deprem gerçeğini bir kez daha gözler önüne sererken, bu gerçeğin sorumluluğunda olan KOTO'nun başlattığı Türkiye Deprem Yönetmeliği 2018 eğitimleri 2. haftasında da devam etti

Deprem Yönetmeliği eğitimleri devam ediyor

Değişikliğe uğrayan Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği, 1 Ocak 2019 tarihinde uygulamaya giriyor. Uygulamanın hayata geçirilmesine sayılı günler kala bölgemizden gelen deprem haberleri, yaşanacak değişikliklerin tüm detaylarıyla bilinmesinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösteriyor. Kocaeli'nin deprem gerçeğinin farkında olan Kocaeli Ticaret Odası, 18. Meslek Komitesi'nin organizasyonuyla Ekim ayında 'Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği 2018 Semineri' düzenlemiş, konunun hassasiyeti ve daha iyi anlaşılması için bu kez 4 hafta sürecek eğitimler dizisi başlatmıştı.

İKİNCİ HAFTADA KONU: DEPREM ETKİSİ ALTINDA BETONARME YAPILARIN TASARIMI

Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği 2018 Eğitimleri'nin ikincisi, Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden Yrd. Doç. Dr. Erkan Akpınar'ın sunumlarıyla, yine yoğun katılımla gerçekleşti. Özellikle inşaat mühendisleri, mimarlar ve yapı-inşa sektörü temsilcilerinin ilgiyle takip ettiği seminerlerin ikinci haftasında, 'deprem etkisi altında yerinde dökme betonarme binaların tasarımı' konusu işlendi. Eğitimler, 22 Aralık 2018 Cumartesi günü gerçekleştirilecek 3. Hafta programıyla devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2018, 11:51
YORUM EKLE