banner114

Darıca’da bir hayal gerçek oldu!

Darıca Belediyesi garantörlüğünde 256 Evler bölgesinde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesinde ilk etap tapu teslim töreni gerçekleştirildi. Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın ve İlçe Başkanları, Darıcalıları bu güzel günde yalnız bırakmadı.

Darıca’da bir hayal gerçek oldu!

Darıca Emek Mahallesi’nde Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Kentsel Dönüşüm tapu teslim törenine AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Cemil Yaman ve İlyas Şeker, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, İlçe Başkanları, birim müdürleri, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda Darıcalı katılım gösterdi.

2 YIL ÜZERİNDE ÇALIŞILDI

Tapu teslim töreninde konuşan Projenin Baş Mimarı Başkan Muzaffer Bıyık, “Bu proje için 2 yıl çalıştık. Milletin derdine derman olmakla hizmet yapılıyor. Kentsel dönüşüme çok önem veren büyükşehir belediye başkanımız var. Büyükşehir ayağında bu çalışmalarımızı yaparken, vekillerimiz de bakanlık düzeyinde girişim yaptılar. Örtaş Mühendislik’le birlikte büyük bir çaba sarf ettik. 329 daire 10 bloktan oluşan bir yeri bitirdik. Şuan 80 daireyi teslim ettik ama 2020 sonunda diğer dairelerdeki işlemleri bitirmiş olacağız. Hak sahiplerine evlerinde güle güle oturmalarını diliyorum” dedi.

DARICA KOCAELİ’NİN İNCİ GERDANLIĞI

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın da yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Allah Belediye başkanımızdan razı olsun. Darıca’yı güzelleştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Darıca’da örnek olacak Metro projesi de hayatı kolaylaştıracak 5 Milyar TL değerinde bir çalışma. Bittiği zaman trafiği çok büyük bir şekilde rahatlatacak. Metro, Kocaeli’ne çok güzel bir hediye olmuştur. Darıca'da 14 mahalleyi içine alan bir altyapı çalışmasına girdik. 80 milyonluk bir yatırımdan bahsediyoruz. 69 tane tamamlanan ve devam eden projemiz var. Tuzla bağlantı yolunun projelerini arkadaşlarımız tamamlıyor. Aşk ilen çalışan yorulmaz şiarıyla yola devam ediyoruz.” diye konuştu.

SEVDAMIZ MİLLETİMİZ

Son olarak Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman ise duygularını şu sözlerle dile getirdi: “Bizim derdimiz davamız bu aziz milletimizdir. Bizim sevdamız bu millet. Belediyecilikte böyle hizmetlerin altına imza atmak risktir. AK Partili belediyelerden başka kimse elini taşın altına koymaz. Uzun yıllar bu millete hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

YORUM EKLE