banner107

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İl Başkanları Toplantısı'nda konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

umhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

-Sondaj gemilerimiz var. Arama yapan gemilerimiz var. Bölgede çalışıyor. Uluslararası hukuk neyi gerektiriyorsa bu deniz hukukuna göre atmamamız gereken adımları attık atıyoruz. Kıbrıs’ta sıradan bir ülke değil, garantör ülkeyiz.

-F-35 ile ilgili biz 1 milyar 400 milyon dolar ödeme yapmışız. Şu ana kadar 4 taneyi Amerika’da pilotlarımıza teslim ettiler ve ülkemize gelmesine müsaade etmiyorlar. F 35 vermiyor musunuz? Peki. Biz, kusura bakmayın o konuda da yine tedbirlerimizi alırız, başka yerlere yöneliriz.

-Dün Merkez Bankası faizlerde 425 baz puanlık düşüşe gitti. Peki ne oldu? Battık mı, bittik mi, her şey yerle yeksan oldu mu? Hayır. Piyasalar bu durumu gayet normal karşıladı zira olması gereken zaten buydu bu bile yeterli değil. Yıl sonuna kadar bunun kademeli bir şekilde devamı gerekir. Bu konularda SP’ye mi bakacağız? Dünyaya bakacağız.

-Bay Kemal Türkiye'nin emir alır hale geldiğini söylüyor. Bizim dönemimizde, Türkiye, asla ve katta emir alan bir hükümet olmamıştır. O sizin cibiliyetinizde var. Biz bugüne kadar kimseden emir almadık. Masada oturduk ve konuştuk. Ecdadımızdan nasıl öğrendiysek bundan sonra da yolumuza devam ederiz.

YORUM EKLE