banner114

"Çocukların her günün bayram coşkusuyla yaşamasını temenni ediyoruz"

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

"Çocukların her günün bayram coşkusuyla yaşamasını temenni ediyoruz"

Kaymakam Güler mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Bağımsızlığın ve demokrasinin temeli olan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 99. Yılını ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamanın sevincini ve onurunu yaşamaktayız.
O gün ülkemizin içinde bulunduğu tüm olumsuz şartlara rağmen, milletten aldığı güç ile İstiklal Mücadelesini başarıyla sonuçlandırmış ardından 23 Nisan 1920 tarihinde meclisin açılması ile millet egemenliği fiili olarak hayata geçmiştir. Bu önemli gün Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından geleceğimizin koruyucusu ve teminatı olan çocuklara armağan edilmiştir.

Sadece ülkemizde bulunan çocuklara değil tüm dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Bayramı yönetimde milletin hâkimiyetini esas aldığı için “ulusal egemenlik” açısından da önemli bir anlam taşır.
Geleceğimizin teminatı ve en kıymetli hazinemiz olan çocuklar, geleceğimize yön verecek, ülkemizin hedefleri doğrultusunda sorgulayan, okuyan, bilime ve teknolojiye açık, vatanını ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten bireyler olarak atalarımızın bıraktığı mirasa en güzel şekilde sahip çıkacaklardır.
Sevgili çocuklar sizler aydınlık yarınlarımızın en büyük teminatısınız. Bu sebeple sizlerin sağlıklı, eğitimli ve mutlu bireyler olarak hayata devam etmeniz en büyük arzumuzdur.

Tüm dünya çocuklarının kardeşlik, sevgi, barış ve huzur ortamında her gününü bayram coşkusuyla yaşaması temenni ediyoruz.Bu özel günü armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşını sevk ve idare eden Türkiye Büyük Millet Meclisindeki Millet Vekillerini, bize bu vatanı miras olarak bırakan tüm Şehit ve Gazilerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyor, barış ve mutluluk getirmesini diliyorum."

YORUM EKLE