banner114

Cemil Yaman verdiği söz için çalışıyor

31 Mart Yerel seçim çalışmaları kapsamında Dilovasına gelen Bakan Kurum, Kömürcüler OSB'nin kaldırılacağının sözünü vermişti. AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman da bu sözün gerçekleştirilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Cemil Yaman verdiği söz için çalışıyor

Bakan Kurum,"İnşallah Dilovası'nda yeniden kentsel dönüşüm sürecini başlatıp, sizlerin rızası çerçevesinde bu kentsel dönüşümü başlatıyoruz. Dilovası'ndaki vatandaşlarımızın hava kirliliğine dair uzun süredir yaşadığı problemler vardı. Bu problemleri tüm detaylarıyla birlikte biliyoruz. Bununla ilgili uzun zamandır istişarelerimizi yapıyoruz. Bilhassa o yeni Dilovası'na dair birçok görüşmemiz oldu. Her şeyden önce biz sizlerin partisiyiz, milletimizin partisiyiz. Burada hava kirliliğine sebep olan bir çok ünite var. En önemlisi de Kömürcüler Organize Sanayi Bölgesi. Bununla ilgili uzun süredir devam eden çalışmaların sonuna geldik. Şimdi burada sizlerin huzurunuzda sözümüzü veriyoruz. Kömürcüler OSB’yi Dilovası'nın dışına taşıyoruz. Daha temiz, daha sağlıklı bir Dilovası'nı sizlere armağan ediyoruz." ifadelerini kullanmıştı.

YAMAN,"SÖZ VERDİK YAPACAĞIZ"

Dilovası Eski Belediye Başkanı ve AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Bakan Kurum'u ziyaret ederek bu OSB'nin taşınma konusunu görüştü. Görüşme sonrası açıklam yapan Cemil Yaman "31 Mart yerel seçimlerinin hemen akabinde Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum'u ziyaret ederek vatandaşlarımıza söz verdiğimiz başta Kömürcüler OSB'nin taşınması olmak üzere bazı konuları değerlendirme imkanı bulduk. Söz verdik, yapacağız" dedi.

YORUM EKLE