banner114

Çayırova’nın ormanları çöplüğe döndü!

Çayırova’nın Kuştepe-Çağdaşkent bölgesinde “Küçük vadi” olarak bilinen ormanlık alanın içler acısı hali sosyal medyada infiale neden oldu. Yeterince güvenlik tedbirinin alınmadığı ormanlık alan sorumsuz kişilerce çöplüğe döndü. 

Çayırova’nın ormanları çöplüğe döndü!

Çayırova’nın akciğerleri konumundaki ormanlık ve yeşil alanlarında yaşanan manzaralar bu akdarına da “pes artık” dedirtti. Bazı sorumsuz kişilerin gelişi güzel kirlettiği yeşil alanlara, Belediye’nin de ilgisizliği eklenince Çayırova Ormanlarını çöplüğe döndürdü. Kocaeli’nin genişleme alanı en müsait İlçesi olsa da yeşil alan bakımından yetersiz olan Çayırova’nın eldeki mevcut yerleri de yeterince korunamıyor. Söz konusu çöp manzaraları Çayırova’nın Kuştepe-Çağdaşkent bölgesinde Küçük Vadi olarak bilinen yerde çekildi. 
NEDEN GÜVENLİK ÖNLEMİ YOK?
Her gün çok sayıda insanın kullandığı Küçük Vadi mesire alanında vatandaşlar çöplerini bırakırken, Belediye ise bakım noktasında eksik kalıyor. Çayırova’nın akciğerinde hali hazır da güvenlik kamerası, koruyucu çitler ve güvenlik personeli bulunmuyor. Bu durum bölgeyi korunaksız hale getiriyor. Bunu fırsat bilen sorumsuz kişilerde çöpleriyle mesire alnını kirletiyor. Sosyal medyada tepki uyandıran ve tartışmalara yol açan manzaralar vatandaşın tepkisini çekti.
ULUSAL GÜNDEME DÜŞTÜ
Ulusal basına bile düşen Çayırova’daki çevre felaketine karşı başta yerel yönetimler olmak üzere yetkililerin bir an evvel harekete geçmesi gerekiyor. Kimse ilgilenmediği için aynı yerde geçmişte Terör Örgütü uzantıları da burada toplantılar yapar ve vatandaş korkusundan mesire alanına gidemezdi. Geride bıraktığımız yaz mevsiminde Türkiye’nin haftalarca Orman yangınlarıyla mücadele ettiği de düşünüldüğünde ormanlara bırakılan plastik, pet şişe ve çöpler yeni yangınlara da davetiye çıkarıyor.

YORUM EKLE