banner114

Çayırova’da P Plaka usulsüzlüğü!

Çayırova'da ilçe milli eğitim müdürlüğünce özel eğitim öğrencileri servis taşıma işindeki usulsüzlüklerin ayyuka çıktığı ve P Plaka esnafının tepki üstüne tepki gösterdiği iddia ediliyor.

Çayırova’da P Plaka usulsüzlüğü!

Çayırova’da P Plaka ile ilgili usulsüz iddiaları ortaya atıldı. İddialarla ilgili araştırma yapan müfettişlerin tüm delilleri topladığı ancak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi Tunç un daha önce de ceza aldığı için bu usulsüzlüklerin de üstünün kapatılacağı iddia ediliyor. Servis ihale şartnamesinde ve tahdidine göre, P Plaka şartı olan özel eğitim servisi öğrenci ihalesinde ilçe mailindeki plaka listesi, milli eğitim sistemindeki plakalar ve gerçek taşıyan servis plakalarının farklı olduğu belgeleri ortada olduğu iddia ediliyor. Herkes tarafından bilinen ve müfettişler tarafından belgelenen bu usulsüzlüklerden komisyonda sorumlu okul müdürlerinin ve servis taşınan okul müdürlerinin sorumlu tutulmaya çalışıldığı iddialar arasında.  İhaledeki bu usulsüzlüklerin üstü neden örtülmek isteniyor bu sorular cevapsız kalmaya devam ediyor.

Yeni Kocaeli Valisi Seddar Yavuz bu usulsüzlüklere el atacak mı, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan il milli eğitim müdürü Fehmi Rasim çelik usulsüzlükleri gizlemeye ne kadar devam edecek göreceğiz.

SİSTEMDE FARKLI, GERÇEKTE FARKLI

Yapılan araştırma sonucunda özel eğitim öğrencileri taşıma işinde yapılan ihalede usulsüzlükler olduğu, Taşıyıcı olarak işi alacak ilgili firmanın P plaka ile işi yapması gerektiği belirtilmesine rağmen taşıma işini yapan araç plakaları ile milli eğitim sistemine girilen araç plakalarının ayrı olduğu, Firmanın gönderdiği mailin ilçe resmî Mail adresinde olduğu okullara sözleşme ve araç bilgilerinin gönderilmediği iddialar arasında. Hatta polis kontrollerinde bir aracın sözleşmeye ve tahdide aykırı 34 plaka olduğundan işlem yapıldığı  kayıtlarda olduğu iddia ediliyor. Emniyet kayıtlarından kontrol edilebilir.

Yine okulların taşıma işini yapan araç plakaları ile sisteme girilen ve il milli eğitime bildirilen araç plakaların farklı olduğunu taşıma işi yapılan okullardan taşıma işimi yapılan okullardan Mehmet Akif ilkokulu taşıma işini yapan araç aşağıda 34 plaka ama sistemde 41 p olduğu net olarak görülebilir.   Yine ilgili okullara ait kayıtlar denetmenlerde ama işin üstü örtülmek istendiği iddialarını geçen süre kuvvetlendiriyor.

Mehmet Akif İlkokulu (34 LDD * ama sistemde 41P **)

YORUM EKLE