Çayırova, çocuklar için yürüyecek

Başta Küçükçekmece’de olmak üzere bir çok kentte yaşana çocuğa yönelik cinsel istismara ve kadınlara yönelik taciz ve saldırılara eylem ve tepkiler sürüyor. Bu tepkilerin biri de Çayırova’da gerçekleşecek.

Çayırova, çocuklar için yürüyecek

İstanbul Küçükçekmece’ye bağlı Kanarya Mahallesi’nde 23 Nisan’da 5 yaşındaki bir çocuğun cinsel istismara maruz bırakılmasının ardından Türkiye’nin pek çok yerinde eylemler sürüyor. Çayırova’da yapılması planlanan bir eylem için ilçe halkı, Fatih Caddesi led ekran önünde bir araya gelecek. Çayırova Kastamonulular Derneği Başkanı Dinçer Açıkgöz sosyal medya hesabı üzerinden gerek ilçe halkına gerekse sivil toplum kuruluşlarına davet gönderimi sürüyor.

Açıkgöz yapılacak tepki hareketi için “Hemen her gün yeni taciz, tecavüz, çocuk istismarı haberlerine uyanıyoruz. Kastamonulular Derneği olarak istismar olayları için önleyici tedbirler alınana kadar tacizciler, tecavüzcüler cezalandırılana kadar adalet mekanizmaları devreye sokulana kadar sokakta olmaya devam edeceğiz. Cezasız bırakılan her suç, istismarı meşru kılmakta, suçluları cesaretlendirmektedir. ” dedi. Çayırovalılar Fatih Caddesi üzerinde bu akşam saat 21.30’da bir araya gelerek çocuk istismarı olaylarını kınayacak.

YORUM EKLE