banner114

Büyükşehir Plaka rantçılarının önüne geçecek!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Koordinasyon Merkezi(UKOME) 250 adet yeni P Plaka ihalesi açmaya hazırlanıyor.

Büyükşehir Plaka rantçılarının önüne geçecek!

HABERGEZ-ÖZEL HABER

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Koordinasyon Merkezi(UKOME) 250 adet yeni P Plaka ihalesi açmaya hazırlanıyor. Piyasanın P Plaka konusunda ki talebini karşılamak için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Haziran ayında ihale düzenleyecekti. Ancak Korona Virüs nedeniyle ortaya çıkan Pandemi sürecinde ihale kararı iptal edilmişti. Geçtiğimiz günlerde toplanan UKOME’nin, ihaleyi Temmuz ayında yapacağı ileri sürüldü. Ancak ihalede ne kadar Plakanın satışa çıkacağı tartışma konusu  oldu.

BÜYÜKŞEHİR VE UKOME FARKLI DÜŞÜNÜYOR

Gazetemizin edindiği bilgiye göre, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin plaka rantçılarının önüne geçmek için 150 Bin TL rayiç bedelle 500 adet P Plakayı satışa çıkarmak istiyor. Fakat UKOME yetkilileri ise 250 Bin TL bedelle 250 adet Plaka için ihale gerçekleştirmek istiyor. Rakamlar arasında ki fark tartışma konusu olurken, esnafın beklentisi ve talebi ise daha düşük bedelle daha fazla plakanın satışa çıkarılması yönünde. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi üst yönetimi, her geçen gün değeri yükselen ve bugün adet fiyatı 400 Bin TL’yi bulan P Plaka konusunda iş yapan gerçek esnafın kazanması noktasında hareket ederek, plakaların gerçek değerinde servisçi esnafına ulaşmasını istiyor.

SERVİSÇİLER BAŞKAN BÜYÜKAKIN’A ÇAĞIRIDA BULUNDU

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a çağırıda bulunan servisçi esnafı, yeni mağduriyetlerin yaşanmaması ve rantçıların önüne geçilmesi için daha düşük bedelli, daha fazla sayıda P Plakanın satışa çıkarılmasını istiyor. Bu konuda Başkan Büyükakın’ın UKOME’ye talimat verilmesini isteyen Servisçi esnafının göz kulağı UKOME’den çıkacak kararda. Henüz resmi olarak ilan edilmese de, İhalenin Temmuz ayı sonunda yapılması bekleniyor.

YORUM EKLE