banner114

Büyükgöz, Köşker’i mahkemeye verdi

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Gebze Belediyesi eski Özel Kalem Müdürü Levent Köşker hakkında hukuki süreç başlattığını açıkladı.

Büyükgöz, Köşker’i mahkemeye verdi

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Gebze Belediyesi eski Özel Kalem Müdürü Levent Köşker hakkında hukuki süreç başlattığını açıkladı. Bugün gerçekleşen Gebze Belediyesi’nin meclis toplantısında İYİ Partili Birol Elüstü’nün sorusuna cevap veren Büyükgöz, Levent Köşker’i, istifa sonrasında başka bir müdürlükte kağıt üzerinde müdür olarak gösterilmesi ve bu işlemin de yetersiz diploma tüzüğüne uymamasına rağmen gerçekleşmesi nedeniyle mahkemeye verdiğini açıkladı.

HUKUKİ SÜREÇ DEVAM EDİYOR

Yeni bir konu olmadığını belirten Büyükgöz, “Bu yeni bir hadise değil. Kamu yönetiminde hukukun gerektirdiği ve hukuki açıdan gerekli olan hiçbir şeyi göz ardı edemem. Bu benim kamu yönetim mantığım açısından değişmez kırmızı çizgilerimden. Dolayısıyla 1 yıl önce biz o gün yapılan incelemeler gereği bildirimlerimizi yaptık ve hukuki süreç devam ediyor. Şuanda konu hukukta” şeklinde cevapladı. Elüstü’nün, ‘Dönemin belediye başkanı ve insan kaynakları müdürü hakkında bir yaptırımınız olacak mı?’ şeklinde ki sorusuna ise Büyükgöz “Onu yine hukukçularla yapılan mütalaalarla, talebini mahkeme yapmak ve talep etme durumunda. O da hukuki sürecin içerisinde” şeklinde cevap verdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2020, 14:08
YORUM EKLE