banner114

Büyükgöz ilk meclis toplantısını yaptı!

Yerel seçimlerinin tamamlanmasının ardından Gebze Belediyesi’nin yeni dönemdeki ilk meclis toplantısı Zinnur Büyükgöz başkanlığında bugün gerçekleştirildi.

Büyükgöz ilk meclis toplantısını yaptı!

31 Mart Yerel seçimleri sonrası Gebze Belediyesi’nin ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün başkanlığında gerçekleşen ilk toplantıda katip üyeliklerini en genç üyeler Osman Sezer  ve Nur Şentürk yaptı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlayan toplantının açılışını yapan Başkan Zinnur Büyükgöz,” Meclis olarak siyasi partilerin meclisi değil, 400 bin Gebzelinin yasama görevini yapan birer sorumluluk şahıslarıyız. Dolayısıyla hep beraber meclis olarak Gebze’nin sorunlarıyla, Gebze’nin yarınlara dönük meselelerini ele almada ortak kanaat, ortak çözüm ve ortak payda geliştirerek katılımcı bir anlayışla Gebze’mize en iyi şekilde hizmet etmenin çabası ve gayreti içinde olacağız. Bundan sonra siyasi partilerimiz kendi mecrasında katılacağımız, faaliyetler yürüteceğimiz kuruluşlarımızdır. Bundan sonra bizim öncelikli sorumluluğumuz bu çatı altında kurumsal kimlik olarak, Gebze Belediye Meclisi olarak 400 bin insanın hiçbirini ayırmaksızın onlara hizmet etmek, eşitlikçi ve hukuk çerçevesinde herkesin hakkının teslim edildiği anlayışı hayata geçirmiş olacağız” şeklinde konuştu
 
Başkan Büyükgöz’ün konuşmasının ardından gündem maddelerine geçildi. İlk toplantıda komisyonlara üye seçimi gerçekleştirildi. Yapılan oylamada Meclis 1.başkan vekilliğine Selamet Güner,2.başkan vekilliğine ise Şenay Önder seçildi.
 
Divan kâtip üyeliklerine Osman Sezer, Ahmet Hüseyin Çelebi seçilirken, Encümen Üyeliklerine ise Sedat Çelik, Talip Demir, Ahmet Malkoç seçildi. Ayrıca meclis toplantısında ihtisas komisyonları da belirlendi. İmar komisyonuna Sefa Zengin,Nur Şentürk,Mehmet Dinç, Hasan Soba, Cavit Kapoğlu seçilirken,plan ve bütçe komisyonu üyeleri ise Hüseyin Çelebi, Mustafa Demirhan, Mahmut Yandık,Yaşar Çakmak,Şahin Yılmazel olarak belirlendi.

Güler Şahin Gençay,İrfan İrtegün,Ayhan Yılmaz,Sertan Tunçel,Saide Arslan hukuk komisyonuna seçilirken; Yasemin Özdemir,Harun Penbegüllü,Davut Kabaca,Abdullah Kahraman,Erhan Bölük sağlık komisyonuna seçildi.

Eğitim komisyonuna,Vasviye Aydın,Yasemin Özdemir,Cemil Kalyoncu,Vahip Angur, Osman Kurum olarak belirlenirken gençli spor komisyonu üyeliğine Ayhan Yılmaz,Osman Sezer,Nur Şentürk, Ahmet Malkoç, Sinan Çeper,seçildi.

 

YORUM EKLE