banner107

Bu mu sağlıkçılara vefa?

Bütün dünyanın Korona Virüs ile mücadele ettiği bu süreçte en büyük yükü hiç kuşkusuz sağlıkçılarımız çekiyor.

Bu mu sağlıkçılara vefa?

Bütün dünyanın Korona Virüs ile mücadele ettiği bu süreçte en büyük yükü hiç kuşkusuz sağlıkçılarımız çekiyor. Mesai mefhumu gözetmeden çalışan sağlık çalışanlarımız izinlerini bile kullanamıyor. Toplumun bir çok kesiminden sağlı çalışanlarına destek verilse de arada çürük elmalar da çıkıyor. Bu yöndeki kötü bir örnek ne yazık ki ilimizden geldi. Dilovası Devlet Hastanesi’nde Acil Servis biriminde görevli Hemşire İlknur Karaarslan, arkadaşı Kübra Yıldırım ile beraber gittikleri İzmit’te bulunan Pi Yoga Stüdyoda hiç hak etmedikleri bir muameleyle karşılaştı.

VİRÜSLÜ MUAMALESİ YAPTI

Yoga kursuna yazılan hemşire Karaarslan ve arkadaşı Yıldırım, ilk ders gittiklerinde salon işletmecisi tarafından virüslü muamelesi görüp, alaycı bir edayla karşılaştı. İşletmecinin kendilerine hangi birimde görev yaptıklarını sorduğunu, ilk anda art niyet aramadan sorularını cevapladıklarını ifade eden Karaarslan, daha sonra gördükleri tavır karşısında şunları söyledi:  “işletmeci ders sonunda bize kendince akıl vererek, evden çıkmamamız gerektiğini, dersleri online yapmamız gerektiğini ifade ederek bizim virüs yaydığımızı ileri sürdü. Acil seviş çalışanlarının yoğun bir şekilde virüsle temas halinde olduğunu ileri süren işletmecisi akıl verdiği yetmezmiş gibi biz salondayken kendilerinin nasıl güvende olacağını sordu.”dedi.

ALAYCI, KÜSTAH, AKIL VEREN TAVIRLAR

Verdiği akılların daha sonra alaycı ifadelere döndüğünü dile getiren İlknur Karaarslan, “Biz kendisine evde yapabilseydik, zaten gelme durumumuz olmadığını söyledik. O da bize eve hamak alarak hamak yogası yapabileceğimizi alaycı sözlerle vurguladı. Sağlık çalışanlarının evde çıkmaması gerektiğini, virüs yaydığımızı, taşıyıcı olduğumuzu bir sağlık çalışanına akıl vererek şahıs, istersek kalabalık olan spor salonlarına gideceğimizi söyledi. Bu davranışları sosyal medyada yayılınca hesabını yorumlara kapattı. Sağlık çalışanlarına Ücretsiz online ders kampanyası başlattı. Morale en çok ihtiyacımız olan zamanda bu davranışları hak etmiyoruz.”dedi. Ömür KAVRAN

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2020, 14:26
YORUM EKLE