banner114

Bu canlı yayın çok konuşuldu!

Usta Gazeteciler Ahmet Oğuz, Enes Malkoç ve Haluk Turgut'un merakla beklenen canlı yayın programı dün akşam gerçekleşti. Bögle gündemi ve bölge siyasetçilerine dair yorumlarda bulunan üçlü, ilk programda çok konuşulacak konulara değindi

Bu canlı yayın çok konuşuldu!

Usta gazetecilerin düzenlediği canlı yayın programının ilk bölümünde ses getirecek konular konuşulurken, canlı yayınların her hafta devam edeceği öğrenildi. Programın en önemli konularından biri olan ihraçlarla alakalı konuşan üçlü, AK Parti'nin Şevki Demirci ihracıyla alakalı değerlendirmede buludu. Demirci'nin ihracını doğru bulmayan Gazeteciler, parti içerisinde daha önemli sebeplerden dolayı ihraç edilmesi gerken kişilerlerin olduğunu dile getirdi. Daha önce Ak Parti Kocaeli İl Teşkilatında ve AK Parti Darıca İlçe Teşkilatında yöneticilik yapan bir siyasetçinin geçtiğimiz yıllarda 'tecavüz' iddiasıyla yargılandığı ve 16 yıl cezaya çarptırıldığı gibi çok önemli bilgiyi gündeme getiren üçlü,  'dava her ne kadar üst mahkemeye taşınsada böyle bir konuda adı geçen bir kişi nasıl ihraç edilmez' diye sordu.

BÜYÜKGÖZ GEREĞİNİ YAPMALI
Belediyeler ve belediye başkanları üzerine konuşulan program da, gazeteci Ahmet Oğuz, çok önemi bir iddiada bulundu. Oğuz, Gebze Belediye Başkanı Özel Kalem Müdürü Dursun Ali Aslan'ın belediye içerisinde müdürler ve başkan yardımcıları tarafından sevilmediğini dile getirirken, kendi işi dışında herkesin ilgi alanına müdahil olduğu ve birim müdürleriyle üst perdeden konuştuğuna dair iddiaların olduğunu söyledi. Aynı zamanda Dursun Ali Aslan'ın belediyeye yapılan doğrudan temin işlerde Gebze esnafını değilde daha önce görev yaptığı bölge olan Sultanbeyli bölgesinde ki esnafları tercih ettiğini söyleyen Oğuz, " Dursun beyle alakalı uzun zamandır bu şekilde söylemler var. Özellikle Gebze belediyesinin işlerini Gebze esnafından temin etmeme durumunu herkes konuşuyor. Eğer  Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz'ün bu işlerden bilgisi yoksa  takibini yapıp gereğini yapmalıdır" dedi. 

DAYAKÇI ZABITA CEZA ALDI MI? 
Öte yandan Gebze Belediyesi Zabıta ekiplerinin geçtiğimiz aylarda Gebze esnafına adeta terör estirmesiyle alakalı herhangi bir ceazi işlem olup olmadığını soran Enes Malkoç, "zabıta ekipleri esnafa meydan, dayağı atmıştı bununla akalalı sorumlu zabıtaların gerekli cezai işlemi göreceği söylenmişti şimdi merak ediyorum acaba hangisi ne ceza aldı başkan bunu açıklamalı" diye konuştu. 

İRFAN AYAR HEYECANI BİTİRDİ
Gebze de siyasetin yavaşladığını hatta durma noktasına geldiğini ifade eden usta Gazeteciler, özellikle Ak Parti Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar'ın başkanlık koltuğuna oturmasıyla birlikte başlayan bu sürecin sorumlusunun Ayar olduğunu dile getirdiler. İrfan Ayar'ın sevilen bir sima olmasına rağmen Ak Parti siyasetini sürükleyemediği ve parti içerisinde heyecanı bitirdiği bu yüzden  değişmesi gerektiği konusunda görüş beyan eden üçlü, muhalefet parti ilçe başkanlarının da sessiz sedasız bir süreç geçirdiğini belirtti. 

MİLLETVEKİLLERİ PİYASADA YOK
Aynı zamanda bögle milletvekilleri hakkında konulan usta Gazeteciler, yeni hükümet sistemiyle birlikte vekillerin pasifleştiğini dile getirirken, bölge milletvekillerinin bölge de olmadıklarına deyindi. Bir gazeteci olarak bir milletvekillerine ulaşamadığını söyleyen Haluk Turgut, "ben bir gazeteci olarak bile ne Cemil Yamana ne de Tahsin Tarhana ulaşamıyorum. Vatandaş nasıl ulaşacak. Pandemi sürecinde hiçbiri yoktu. Bölge halkının isteklerini yerine getiremiyorlar" dedi.

YORUM EKLE