banner114

Bıyık Şehitleri Unutmadı

Darıca Cumhur İttifakı, ilçede yapılan 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Programlarına tam kado katılırken, Cumhur İtifakı AK Parti Darıca Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Bıyık Şehitleri Unutmadı

Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü dolayısıyla ilçede düzenlenen etkinliklere Cumhur İtifakı AK Parti Darıca Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık, AK Parti Darıca İlçe Başkanı Ufuk Acay, MHP Darıca İlçe Başkanı Adem Emre Aygün, melis üyeleri adayları ve ilçe yönetimleri tam kadro katıldılar. Darıca Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen programın ardından şehitlikler ziyaret edilirken, Deniz Yıldızları Okulu’nda günün anlam ve önemini anlatan programla etkinlikler devam etti.

Öğrencilerimizi Çanakkale’ye Götüreceğiz

Cumhur İtifakı AK Parti Darıca Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 104’üncü yıldönümü ile ilgili yaptığı açıklamada vatan ve bayrak uğruna canlarını vererek şehitlik mertebesine ulaşan tüm şehitlerimizi saygıyla andı. Bıyık “dünyada eşi benzeri olmayan kahramanlık mücadelesinin yaşandığı Çanakkale Savaşlarını ve orada vatanları uğruna canlarını veren kahraman şehitlerimizi unutmayacağız. Gelecek nesillere şehitlerimizi anlatmak hepimizin borcudur. İnşallah 31 Mart seçimlerinin ardından seçim beyannamemizde verdiğimiz bir sözümüz var,  her yıl ortaokul son sınıf öğrencilerimizin tamamını Çanakkale’ye götürerek o kahramalık destanın yazıldığı toprakları ve şehitlerimizi ziyaret etmelerini sağlayacağız. 18 Mart Şehitleri Anma Günü’nde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”dedi.

YORUM EKLE