banner114

Başkanlar yardım tırını Elazığ’da karşıladı

Çayırova Belediyesi’nin Elazığ ve Malatya'daki depremden zarar gören vatandaşlar için gönderdiği yardım tırı yerine ulaştı.

Başkanlar yardım tırını Elazığ’da karşıladı

Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Gebze Belediyeler Birliği olarak Gebze, Darıca, Dilovası belediye başkanlarıyla incelemeler yapmak için gittiği Elazığ’da, Çayırova’dan giden yardım tırını Kızılay Elazığ Bölge Afet Yönetimi Müdürlüğü’nde karşıladı. Depremzedelerin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan 378 adet yardım paketlerinin yüklü olduğu tırı Elazığ’da karşılayan Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, “Belediyemizin organizatörlüğünde, vatandaşlarımızla birlikte deprem bölgesi yardım tırımız kazasız bir şekilde bölgeye ulaştı.  Malzemeler Kızılay Elazığ Bölge Afet Yönetimi Müdürlüğü’nde, Elazığlı ve  Malatya’lı vatandaşlarımıza dağıtılacak. Yardım tırlarının hazırlanmasında, yerine ulaştırılmasında, emek veren tüm mesai arkadaşlarıma ve dualarıyla bizlere destek olan hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum" dedi.

DEVLETİMİZ EKSİKLİKLERİ TAMAMLAMIŞ

Deprem bölgesini gezdiklerini, Çayırova halkı adına geçmiş olsun ve başsağlığı dileklerini ilettiklerini ifade eden Başkan Çiftçi, ”Vatandaşlarımızla dertleşip acılarını paylaştık. Eksiklikleri hamdolsun devletimiz tamamlamış. Cumhurbaşkanımızın başkanlığında deprem bölgesindeki yaralar hızlı bir şekilde sarılmış durumda. Afad ve Kızılay hummalı bir çalışma yapıyor ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım ediyor. Biz bundan dolayı çok mutlu olduk. Deprem bölgesinde vatandaşlarımızın günlük hayatlarına dönmeleri bizi mutlu etti. Rabbim bizleri afetlerden ve depremlerden korusun. Milletimizin başı sağ olsun.” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE