banner114

Başkanlar gitti, proje değişti!

Gebze Millet Bahçesi’ne yapılması planlanan Oto Galericiler Sitesi üzerinde tartışmalar sürerken, akıllara geçmiş dönemlerde eski Gebze Belediye başkanı Adnan Köşker’in yaptığı açıklamalar geldi.

Başkanlar gitti, proje değişti!

Gebze Millet Bahçesi’ne yapılması planlanan Oto Galericiler Sitesi üzerinde tartışmalar sürerken, akıllara geçmiş dönemlerde eski Gebze Belediye başkanı Adnan Köşker’in yaptığı açıklamalar geldi. Köşker, 2017 yılının Şubat Ayı Olağan meclis toplantısında yaptığı açıklamada mevcut Gebze Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin taşınacağını ve bu alana oto Galericiler Sitesi yapacağını açıklamıştı. Ancak aradan geçen 3 sene de hem Belediye Başkanları İbrahim Karaosmanoğlu ve Adnan Köşker gitti, hem de projenin yeri değişti.

KÖŞKER GALERİCİLER İÇİN YER AYIRMIŞTI

Eski Başkan Adnan Köşker, 4 yıla yakın zaman önce yaptığı açıklamada Hazine’den yer aldıklarını ve Gebze Terminali’ni otoyol Gişelerinin bulunduğu alana taşınacağını bildirmiş, boşalan mevcut Terminal alanına da Oto Galericiler Sitesi yapacaklarını açıklamıştı. Ancak aradan geçen 4 yılda belediye başkanlarının dışında ne değişti de proje değişti kamuoyu merak etmeye başladı. Türkiye’nin bir çok ilinde şehir dışında yapılan Galericiler Sitesi, mevcut proje onaylanırsa ilk defa şehirle iç içe bir alanda, üstelik başka örneğinin olmadığı şekilde Millet Bahçesi’nde yapılacak. Gebze bölgesi bir an evvel bu hatadan dönülmesi için seferber olmuş durumda. Ömür KAVRAN

YORUM EKLE