banner114

Bakkal, manav ve kasap 3 gün kapalı

İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliğine 22 Mayıs saat 00.00 ile 26 Mayıs 00.00 arasında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili genelge gönderdi. 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde 21 Mayıs Perşembe ve 22 Mayıs Cuma günü market, bakkal, manav, kasapların yanı sıra kuruyemişçiler saat 23.00’a kadar faaliyetlerine devam edebilecek.

Bakkal, manav ve kasap 3 gün kapalı

İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliğine 22 Mayıs saat 00.00 ile 26 Mayıs 00.00 arasında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili genelge gönderdi.

Genelgeye göre;

Yasak öncesi perşembe ve cuma günü market, bakkal, manav, kasaplar ve kuruyemişçiler saat 23.00’e kadar açık olacak.

Yasağın uygulanacağı cumartesi günü ise market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında hizmet verebilecek.

Pazar, pazartesi ve salı günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler ile online satış yapan işletmeler kapalı olacak.

4 gün boyunca fırın ve unlu mamul ruhsatlı işyerleri ile bunların sadece ekmek satan bayileri, tatlı üretiminin yapıldığı-satıldığı işyerleri açık olacak. Lokanta ve tatlı satışı yapan işyerleri eve servis yapabilecek.

İçme suyu dolum tesisleri ile içme suyu, gazete ve mutfak tüpü dağıtımını yapan şirketler.

Hayvan barınakları, çiftlikleri ve bakım merkezleri. ◊ Gazete, radyo ve televizyon kuruluşları ile matbaaları açık olacak.

65 yaş üstü pazar günü, 14.00-20.00 saatleri arasında dışarı çıkacak.

Bayramın birinci günü şehit anne, baba, eş, çocuk ve kardeşleri şehitlik ziyareti yapabilecek.

Pazar, pazartesi ve salı günü gazete dağıtımı, gazete şirketlerinin ring halinde çalışacak dağıtım araçları, belirlenen içme suyu dağıtım bayileri ve Vefa Sosyal Destek Birimleri aracılığıyla yapılacak.

YORUM EKLE