banner114

Aksoy: "Saygı ve sevgiyle ellerinden öpüyorum"

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Yaşlılara Saygı Haftası ile ilgili yazılı kutlama mesajı yayınladı.

Aksoy: "Saygı ve sevgiyle ellerinden öpüyorum"

Hüseyin Aksoy'un yaptığı Yaşlılara Saygı Haftası kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

" Geçmişimizin tecrübelerini bugünlere aktaran, milli kültür ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan yaşlılarımız, toplumsal hayatımızın en kıymetli hazineleridir. Yaşanılan hayat her ne olursa olsun, değişmeyen tek şey yıllar içerisinde yaş almak ve yaşlanmaktır. Yaşlanırken en önemli ve en değerli kavram ise yalnız kalmamaktır. Verdikleri bin bir emekle, toplumumuzun bugünlere ulaşmasında önemli rol oynayan yaşlılarımız, bilinmelidir ki toplumsal ilgi, sevgi ve saygıdan güç alır ve hayata bağlanırlar.

Yaşlılarımıza ihtiyaç duyduğu her türlü desteği vermek, insan onuruna yakışacak koşulları hazırlayıp sunmak, yaşama sevinçlerini kaybetmeden toplumla birlikte iç içe bir hayat sürmelerini sağlamak bizler için yalnızca bir sorumluluk değil, aynı zamanda bir vefa borcudur. İnsan gönlünün beklediği, aradığı ve arzuladığı şey sevgi ve ilgidir. İçinde bulunduğumuz Yaşlılar Haftası nedeniyle hepimizin bir gün yaşlı olacağı gerçeğinden hareketle, bir dost sıcaklığını, bir sohbet arkadaşlığını, kapısı çalınsa da biriyle bir şeyleri paylaşsam arayışını karşılıksız bırakmayalım. Yaşlılarımızın hayatını kolaylaştırmak, ekonomik durumlarını iyileştirmek ve kimseye muhtaç olmadan huzurlu ve mutlu bir ömür sürmelerini sağlamak, devletimizin öncelikli görevleri arasındadır.

Devletimiz de, milletimizin en önemli değerlerinden biri olan yaşlılarımıza; sevgi ve saygı yaklaşımı çerçevesinde, onların yaşamlarının bu evresinde sosyo-ekonomik olarak rahat etmelerini sağlayacak politikalar geliştirmeye ve gerekli düzenlemeleri hayata geçirmeye devam etmektedir. Bu kapsamda bizlerde, yaşlılarımızın ihtiyaç duyduğu her türlü desteği sağlamaya, onların insan onuruna yakışır standartlarda yaşamlarını sürdürmelerine ve beklentilerine uygun hizmetleri en kaliteli ve etkin bir şekilde almalarına yönelik çalışmalarımızı geniş bir yelpazede sürdürmekteyiz. Yaşlılarımızın elleri öpülüp, hatırları sorularak, sorunlarının çözümüne yardımcı olunmasına ve gönüllerinin hoşnut edilmesine vesile olan bu anlamlı günlerin sadece bir hafta ile sınırlı kalmayıp tüm yaşamımız süresince devam etmesini diliyor, tüm büyüklerimizin Yaşlılara Saygı Haftasını kutluyor, saygı ve sevgiyle ellerinden öpüyorum."

YORUM EKLE