banner114

Ağrılılar Kaymakam Alkan'a gitti!

Kocaeli Ağrı Dernekleri Federasyonu Başkanı Ömer Yıldırım, KADEF yönetim kurulu ve başkanlar heyeti ile birlikte Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan’ı makamında ziyaret ettiler.

Ağrılılar Kaymakam Alkan'a gitti!

Kocaeli Ağrı Dernekleri Federasyonu Başkanı Ömer Yıldırım, KADEF yönetim kurulu ve başkanlar heyeti ile birlikte Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan’ı makamında ziyaret ettiler. Ziyarette konuşan KADEF Başkanı Ömer Yıldırım, Türkiye’nin en önemli sanayi kentlerinden olan Kocaeli’nin ve Dilovası’nın daha da gelişmesi, huzurlu ve mutlu bir kent olması için, kentin tüm dinamiklerinin var gücüyle çalıştığını ifade ederek, Kocaeli Ağrı Dernekleri Federasyonu olarak en büyük hedeflerinin Kocaeli’nde yaşayan Ağrılılar ve vatandaşlar ile yerel yönetimler, resmi kurumlar arasında köprü vazifesi görmek ve kültürel harmanlaşma ile birlik beraberlik içerisinde kardeşlik duygusunu canlı tutmak olduğunu vurguladı.

KAYMAKAMIMIZLA GURUR DUYUYORUZ

Kocaeli Ağrı Dernekleri ve kentteki tüm sivil toplum kuruluşları ile iletişim ve etkileşim halinde olduklarını söyleyen Başkan Yıldırım, Dilovası kaymakamlığının destekleri ile kente güzel projelerle katkı sunacaklarını ifade etti. Yıldırım konuyla ilgili olarak, “Başarılı bir kaymakamımız var biz kendileriyle gurur duyuyoruz. İlçemizin gelişimi ile ilgili ciddi çalışmalarını takip ediyoruz ve önemsiyoruz” dedi.

KOCAMAN BİR AİLEYİZ

Yıldırım sözlerine şöyle devam etti; Dilovası ilçesi suç oranının en az olduğu ilçedir. Dilovası ile ilgili dışardan farklı bir algı yaratılmaya çalışılıyor. Bizler buna asla müsaade etmeyiz. Dilovası halkı ve Ağrılı hemşerilerimiz vatanına milletine bağlı, kırmızı çizgileri olan, aile bağlarının güçlü olduğu, dar bölge milliyetçiliğinden uzak, diğer yöre halklarıyla kültürel harmanlaşmayı ve halklar arasındaki bağı kurmada lokomotif görevini görerek toplumdaki entegrasyonu sağlamak gerekiyor. Hemşerilerimizin yoğun yaşadığı bir ilçe olması bu anlamda biz Dilovası’nda bütün halklarıyla beraber kocaman bir aileyiz” ifadelerine yer verdi. Başkan Yıldırım, bugüne kadar yaptığı projelerle ilgili Dilovası Kaymakamı Alkan’a bilgiler verirken yapacağı projelerde de istişare halinde olacağını belirtti.

YORUM EKLE