banner114

48 saatlik kesintiye sert tepki!

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, Kocaeli’de 48 saatlik su kesintisine tepki gösterdi.

48 saatlik kesintiye sert tepki!

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, Kocaeli’de 48 saatlik su kesintisine tepki gösterdi. Yıldız, Pandemi döneminde böyle bir kararın yanlış olduğuna dikkati çekerek, söz konusu kararın gözden geçirilmesini istedi. İnsan sağlığının riske atıldığının altını çizen Yıldız, “Bu sabah itibarı ile İSU genel Müdürü Ali Sağlık’ın yaptığı açıklamayla, Kandıra hariç Kocaeli genelinde 28 Aralık saat 23:00 ile 30 Aralık saat 23:00 e kadar, 48 saat süreli su kesintisi gerçekleşeceğini öğrendik. Açıklamada, 2 hattın hızlı tren seferlerine yetmediği ve iki ilave hat yapımı için ulaştırma bakanlığından gelen taleple ana isale hattının taşınması gerektiği ve bundan dolayı su kesintisine mecbur kalındığı belirtilmiş.

48 SAATLİK MAHRUMİYET NE KADAR DOĞRU?

Tüm dünyanın pandemi ile boğuştuğu şu dönemde temizlik ve hijyenin ana materyali olan sudan, insanlarımızı 48 saat mahrum etmek ne kadar doğrudur? Seyahat dahil pek çok kısıtlamanın gündemde olduğu bu olağanüstü şartlarda öncelik insan sağlığı mı yoksa demiryolu altyapısını geliştirmek mi olmalıdır sorusuna cevap arar durumdayız?

İnsan sağlığını riske atacak bu karar aynı zamanda, zor günler geçiren Kocaeli esnafının daha da zora girmesine de neden olacaktır.

TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİN

Pek çok işletmemiz 48 saat boyunca yeterince su kullanmadan sağlıklı üretim yapamayacaktır. Depo ya da kovada stoklanacak su milatları çalışanların genel ihtiyaçlarına bile yetersiz kalacaktır. Tüm bunlar dikkate alınarak bu kararın tekrar gözden geçirilmesini ve zamanlamasına dikkat edilmesini hem İSU hem de ulaştırma bakanlığından rica ediyoruz

YORUM EKLE