banner114

MÜSİAD KEİ Ülkeleri’ni ağırlıyor!

11 Ülkeden gelen iş dünyası ve bürokrasi temsilcileri, MÜSİAD Gebze ev sahipliğinde karşılıklı ekonomik iş birliği çalışmaları başlattı. Darıca’da başlayan ve gün boyu devam edecek  programla ticari hayata katma değer ve hareket gelecek.

MÜSİAD KEİ Ülkeleri’ni ağırlıyor!

MÜSİAD Gebze Şubesi, Karadeniz Ekonomik İş Birliği Teşkilatı üye ülkelerin temsilcilerini Gebze Bölgesi’nde ağırladı. MÜSİAD Gebze Şube Başkanı Serkan Beyaz ve yönetim Kurulu öncülüğünde KEİ ülkeleri arasında iş birliği köprüsü kuruldu. Teşkilata üye 11 ülkeden gelen misafirler ilk olarak Darıca Elite Otel’de yapılan kahvaltı ve tanıtım programında ağırlandı. Dev ekonomi buluşmasına Dış İşleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakçı, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, sanayi ve ticaret hayatından temsilciler de yer aldı.

11 ÜLKEDEN TEMSİLCİLER KATILDI

Etkinlik kapsamında başkonsoloslarla iş dünyası temsilcileri bir araya gelerek networking toplantıları gerçekleştiriyor. Bu önemli toplantıların ana teması, ticaret hacimlerinin artması ve ticari faaliyetlerin yürütülmesi sırasında ortaya çıkan sorunlar ve bu sorunların çözümüne yönelik öneriler üzerinde durulması olarak belirlendi. Programa, 11 KEİ ülkesi, Azerbaycan, Kuzey Makedonya, Gürcistan, Moldova, Rusya Federasyonu, Ukrayna, Bulgaristan, Romanya, Sırbistan, Yunanistan ve Arnavutluk’un İstanbul Başkonsolosları, ticaret ataşeleri katılım gösterdi. Toplantı ile Türkiye ile KEİ ülkelerinin arasındaki ilişkileri iyileştirmeyi ve uluslararası ticaret diplomasi faaliyetlerini artırmayı, şehirlerin markalaşmasını ve gastronomi turizmini teşvik etmesi hedefleniyor.

DOLU DOLU BİR GÜN

Program kapsamında misafir heyet, Darıca Elite Otel’deki kahvaltı ve tanıtımdan sonra Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) Gebze Bilişim Vadisi’nde yer alan merkez binası ve Ar-Ge Merkezi ziyaret edecekler. Burada Türkiye’nin otomobili ile ilgili yabancı ülke katılımcılara bir de sunum yapılacak. Bu ziyaretin ardından, Gebze Plastikçiler OSB’de firma ziyareti ve Gebze Teknik Üniversitesi etkinlik programı da yer alıyor. Günün sonunda ise katılımcılara verilecek özel bir akşam yemeği ile toplantı sona erecek. Özel eğitimli Türk aşçılar, Türk Mutfak Sanatları ve Gastronomi turizmine yönelik sunumlarda bulunacaklar.

BEYAZ: GEBZE’Yİ TANITIYORUZ

Ekonomik iş birliği programıyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan MÜSİAD Gebze Şube Başkanı Serkan Beyaz, birbirinden değerli misafirleri ağırlamaktan onur duyduklarını ifade ederek, ülkemize ve Gebze’ye artı değer sunmaya devam edeceklerini belirtti. Beyaz, “Uluslararası bir programa ev sahipliği yapıyoruz. KEİ, Türkiye’nin öncülüğünde kurulmuş bir iş birliği teşkilatı. Biz burada ticari ateşeleri Gebzemizde misafir ediyoruz. Bu ülkenin iş adamlarını ve ateşelerini yine Gebze’de ağırlayarak dirsek temasları kurduk. Bu bölgeyi tanıtmak, bu ülkelerle yeni ticaret fırsatı yaratmak çabasındayız. Gebze’nin potansiyelini insanlara anlatmak istiyoruz. MÜSİAD olarak sadece sanayicilerin üye olduğu bir yapı değiliz. Büyük sanayiciyle esnafları da kaynaştırmak derdindeyiz. 

YORUM EKLE