banner114

Yücel Boru Fen Lisesi’nin gurur günü!

Yücel Boru Fen Lisesi öğrencilerinden Derya Karadeniz ve Elif Önel, NASA’nın (Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi) düzenlediği ‘Bir Günlük Bilim İnsanı (Scientist for a day) Makale Yarışması’nda yarı finali geçerek, finale adlarını yazdırdı. Yarışmada dereceye giren makaleler NASA’nın web sitesinde yer alacak.

Yücel Boru Fen Lisesi’nin gurur günü!

Her yıl NASA (Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi) tarafından tüm dünyada lise öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen ‘Bir Günlük Bilim İnsanı (Scientist for a Day) Makale Yarışması’nda Yücel Boru Fen Lisesi öğrencileri, finale adlarını yazdırarak gururumuz oldu.

HANGİ UYDUYA GİDİP DAHA FAZLA BİLGİ EDİNİLEBİLİR?

 NASA, düzenlediği yarışmada, Voyager 2 uzay aracının Güneş Sistemindeki tarihi yolculuğu sırasında kısa bir süre ziyaret ettiği üç uyduyu keşfetme ve bilimsel ilgiyi canlı tutma geleneğini sürdürmek amacıyla "Uranüs'ün üç uydusu Ariel, Oberon ve Titania'yı inceleyerek, başka bir uzay aracıyla bu inanılmaz uydulardan hangisine gidilip, daha fazla bilgi edinilmelidir?" konusuna yer verdi.

2 ÖĞRENCİ FİNALE ADLARINI YAZDIRDI

Türkiye’nin dört bir yanından katılım sağlanan makale yarışmasına, Yücel Boru Fen Lisesi’nden 3 öğrenci katılım sağladı. 9-E sınıfı öğrencisi Derya Karadeniz ve 11-B sınıfı öğrencisi Elif Önel makale yarışmasında yarı finali geçerek finale adlarını yazdırdı. Dereceye giren makaleler Türkiye'yi temsilen NASA'nın web sitesinde yayınlanacak

YORUM EKLE